Abdi İbrahim Inoliva’nın Moodıfy Markasına Pharmasea Eczacılık Kongresi’nde Büyük İlgi

Abdi İbrahim Inoliva’nın Moodıfy Markasına Pharmasea Eczacılık Kongresi’nde Büyük İlgi

Abdi İbrahim Inoliva’nın Moodıfy Markasına Pharmasea Eczacılık Kongresi’nde Büyük İlgi

Abdi İbrahim Inoliva, Eczacı Dergisi tarafından beşincisi gerçekleştirilen Pharmasea Gemide Eczacılık Kongresi’ne, kaliteli uyku ihtiyacını karşılamaya yönelik yeni takviye edici ürünü Moodify ile katıldı. Prof. Dr. İsmet Melek’in gerçekleştirdiği “Uykunun En Safran Hali ve Uyku Kalitesi” başlıklı uydu oturum, kongrenin en çok ilgi gören oturumu oldu.

Abdi İbrahim Inoliva, Eczacı Dergisi tarafından 31 Ağustos – 4 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen ve sektörün nabzının tutulduğu 5. Pharmasea Gemide Eczacılık Kongresi’ne, kaliteli uyku ihtiyacını karşılamaya yönelik yeni takviye edici ürünü Moodify ile katıldı. Bu yıl Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak Çeşme-Atina-Selanik-Midilli güzergâhında gerçekleştirilen Pharmasea; eczacılara, uydu sempozyumlara katılarak bilgilerini güncelleme fırsatı sundu.

300 eczacının bir araya geldiği bu önemli kongrede, kaliteli uykuyu destekleyen ve stres seviyesini azaltmaya yardımcı olan Moodify, “Uykunun En Safran Hali ve Uyku Kalitesi” konu başlığı ile Prof Dr. İsmet Melek tarafından tanıtıldı. İçeriğinde, çok kıymetli bir bitki olması nedeniyle “kırmızı altın” olarak da adlandırılan safran bulunan Moodify, kongrenin en fazla ilgi gören uydu oturumu oldu.

Bilim Kurulu Başkanı’ndan Abdi İbrahim Inoliva’ya teşekkür

Prof. Dr. İsmet Melek, Moodfy hakkında şu çarpıcı bilgileri verdi: “Uykuda beynimizi nörorestorasyon yaparak yeniliyoruz. Gün içerisinde öğrendiğimiz ve kısa hafızaya kaydettiğimiz yeni bilgileri uyku sırasında uzun süreli bilgilerin kaydedildiği beyin korteksine yerleştiriyoruz. Uykunun kalitesiz olması yaşam kalitemizi ve kognitif fonksiyonlarımızı olumsuz etkiliyor. İyi bir uyku için seratonin ve GABA (Gamma Aminobütirik Asit) şart. Moodify da içeriğindeki Safran, 5-HTP, Valerian ve B6 sayesinde, Seratonin ve GABA’yı doğal yollarla artırarak uyku kalitemizi iyileştiriyor.”

Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ekrem Sezik de safran bitkisinin önemini tıbbi açıdan vurgulayarak, bu konuda böylesi bir ürünü geliştirerek eczanelere sunan Abdi İbrahim Inoliva’ya teşekkür etti.

Pharmasea Gemide Eczacılık Kongresi’nde; Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ekrem Sezik, koordinasyonunda; uyku, stres yönetimi, ilaç etkileşimleri, tıbbi çaylar, biyoteknolojik ilaçlar, akut yaralar ve tedavisi, danışman eczacı eğitimleri gibi pek çok konu ele alındı. Öğleden sonraları ise demir atılan limanların gezilmesi ve geceleri düzenlenen eğlenceler ile katılımcılar çok keyifli bir deneyim yaşadı.

 

.

Önceki

Türkiye’nin Silisyum İçeren Kolajen Takviyesi Wellcare Collagen Beauty Boost Tüketiciyle Buluştu!

Sonraki

Pfizer Türkiye, Gençler Tarafından En Çok Çalışılmak İstenen Sağlık Şirketi Oldu

Öne Çıkanlar