AbbVie Türkiye Gönüllüleri Depremzedelerin Yanındaydı

AbbVie Türkiye Gönüllüleri Depremzedelerin Yanındaydı

AbbVie Türkiye Gönüllüleri Olasılıklar Haftası’nda depremzedelerin yanındaydı

Dünya genelindeki gönüllü AbbVie çalışanları, Olasılıklar Haftası kapsamında bulundukları ülke ve bölgelerde topluluklara destek olmak, eğitim faaliyetlerine katkı sağlamak ve çevreyi korumak için birçok gönüllülük projesini hayata geçiriyor. AbbVie Türkiye ve Allergan Aesthetics Türkiye çalışanları Olasılıklar Haftası kapsamında bu yıl depremzedelere yardım için İstanbul ve Hatay/İskenderun’da bir araya geldi.

Bu yıl tüm dünyada 8. kez düzenlenen “Olasılıklar Haftası” gönüllülük programı kapsamında AbbVie Türkiye ve Allergan Aesthetics Türkiye çalışanları, ülkemizin yaşadığı deprem felaketi sonrasında bölgede yaşayan depremzede vatandaşlarımıza destek olmak için bir araya geldi. 5-6 Temmuz tarihlerinde 100’den fazla gönüllü çalışan, deprem sonrasında bölgedeki ihtiyaçları karşılamak üzere Türkiye Spastik Çocuklar VakfıCerebral Palsy Türkiye ve GEA Arama Kurtarma iş birliğiyle İstanbul ve İskenderun’da farklı projelerde yer aldı.

Bu yıl gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında 5 Temmuz’da AbbVie gönüllülerinden oluşan 30 kişilik ekip, depremin ardından yaralarını sarmaya çalışan şehirlerimizden biri olan Hatay/İskenderun’a giderek GEA Arama Kurtarma iş birliğiyle çadır kentlerde hayatını sürdüren depremzede vatandaşlarımız için yardım kitleri hazırladı ve bu kitleri ihtiyaç sahiplerine teslim etti.

İstanbul’da bir grup gönüllü ise Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’nın Ataşehir’deki merkezinde düzenlenen Gönüllülük Atölyesi’nde kendi el emekleriyle bileklik, bez çanta ve fular gibi aksesuarlar tasarladı. Vakfın ‘Hayallere Dokun’ online dükkanında sergilenen bu ürünlerden elde edilen gelir, depremzede engelli çocukların ihtiyaç duydukları rehabilitasyon ve özel eğitim hizmetlerine ulaşabilmeleri için oluşturulan fona aktarıldı.

AbbVie gönüllülerinden oluşan 30 kişilik ekip, depremin ardından yaralarını sarmaya çalışan şehirlerimizden biri olan Hatay/İskenderun’a giderek GEA Arama Kurtarma iş birliğiyle çadır kentlerde hayatını sürdüren depremzede vatandaşlarımız için yardım kitleri hazırladı ve bu kitleri ihtiyaç sahiplerine teslim etti.

6 Temmuz’da devam eden etkinlikler kapsamında AbbVie gönüllüleri kendi yaptıkları el yapımı ürünleri şirket genelinde düzenlenen yardım etkinliğinde sergiledi. Çalışanlar elde edilen geliri AbbVie Gives Back portalı üzerinden deprem bölgesine destek sağlayan İhtiyaç Haritası, Türk Eğitim Vakfı, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışladı.  Bu bağışlar AbbVie Vakfı tarafından desteklenecek.

 

AbbVie Türkiye Genel Müdürü Mete Hüsemoğlu, “Olasılıklar Haftası kapsamında tüm dünyadaki AbbVie çalışanları ile eş zamanlı olarak her yıl Türkiye’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yaparak ihtiyaç sahibi topluluklara destek oluyoruz. 2023, yıkıcı Kahramanmaraş depremlerinin hepimizi derinden sarstığı, milyonlarca vatandaşımızın hayatının depremler nedeniyle olumsuz etkilendiği zor bir yıl oldu. AbbVie Türkiye olarak depremin ilk gününden itibaren bölgeye ve depremzede vatandaşlarımıza destek olabilmek için canla başla çalıştık. Olasılıklar Haftası’nda da bölgede yaşayan depremzede vatandaşlarımızın yanında olmaktan, onlar için hayatı iyileştirmeye çalışmaktan başka bir şey düşünemezdik. Her yıl farklı toplulukların ihtiyaçlarına destek olduğumuz bu proje ile bu yıl depremzedelerin yanında olmak bizim için her zamankinden daha anlamlı ve önemliydi.” dedi.

Olasılıklar Haftası hakkında

AbbVie‘nin 2014 yılından beri global olarak hayata geçirdiği Olasılıklar Haftası, günümüzde şirket için bir gelenek haline gelmiş durumda. AbbVie Vakfı tarafından fonlanan Olasılıklar Haftası etkinlikleri kapsamında dünya çapında gönüllü AbbVie çalışanları her yıl yaşadıkları ve çalıştıkları ülkelerde en çok ihtiyaç duyulan alanlardaki gönüllük projelerine odaklanıyor, kâr amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşları ile güçlerini birleştirerek hayata geçirdikleri projelerle bulundukları ülkelerdeki topluluklara fayda sağlıyor. AbbVie’nin yerel topluluklara devam eden taahhüdüne dair detaylı bilgi için 2022 ESG (Çevresel, Sosyal ve Yönetişim) Eylem Raporu’na göz atabilirsiniz.

Olasılıklar Haftası

AbbVie Hakkında

AbbVie‘nin misyonu, bugünün ciddi sağlık sorunlarını çözecek ve yarının tıbbi zorluklarıyla başa çıkacak yenilikçi ilaçlar bularak bunları insanlara sunmaktır. Allergan Aesthetics portföyündeki ürün ve hizmetlerin yanı sıra immünoloji, onkoloji, nörobilim, göz sağlığı, viroloji ve gastroenteroloji gibi birçok temel tedavi alanında insanların yaşamları üzerinde büyük bir etki yaratmak için çalışıyoruz. AbbVie hakkında daha fazla bilgi almak için www.abbvie.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

AbbVie Vakfı hakkında

AbbVie Vakfı, kendini sürdürülebilir sağlık hizmetleri sistemleri ve etkili eğitim programları oluşturma taahhüdüyle dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi yerel topluluklar için kayda değer bir etki yaratmaya adamış kâr amacı gütmeyen bir 501(c)(3) vakfıdır. Daha fazla bilgi için lütfen www.abbviefoundation.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Önceki

Sanofi’nin Girişimcilik Programı Gerçekleşti

Sonraki

Gizem Çeltekli, Bayer’de Global Marka Lideri Oldu

Öne Çıkanlar