Abdi İbrahim Yaraları Sarmak için Yola Çıktı

yaraları

İlaç sektöründe 109 yıldır hayatı iyileştirme hedefiyle faaliyet gösteren Abdi İbrahim, ülkemizi sarsan orman yangınlarıyla mücadele eden Muğla bölgesine destek olmak için harekete geçti.

Bölgenin öncelikli ihtiyaçları doğrultusunda yangınla mücadele eden ekiplere dağıtılmak üzere; cilt kremi, yanmaz eldiven, yanmaz tulum, yanmaz çorap, yanmaz ayakkabı, karbon maske ve el fenerlerinin yer aldığı yardım TIR’ı; 4 Ağustos tarihinde Borusan Lojistik iş birliği ile Abdi İbrahim Esenyurt tesislerinden yola çıktı. Abdi İbrahim bünyesinde başlatılan kampanya ile şirket çalışanlarının yangın bölgelerindeki ihtiyaçları göz önüne alarak; yaptığı bağışlar da 9 Ağustos itibariyle Milas’a ulaştı.

Abdi İbrahim yönetimi, koordinasyon çalışmalarını yürüten yetkililerce belirlenen; ihtiyaç listeleri üzerinden yardımların devam edeceğini belirterek, “Afet bölgesine ülkemizin dört bir yanından yardımlar geliyor. Bizler de bu süreci en başından beri yakından takip ediyoruz. Görüştüğümüz yerel yöneticiler önceliğin yangın söndürme çalışmalarında kullanılacak ekipmanlar ve krem olduğunu bizlere ilettiler. İlk aşamada, Abdi İbrahim olarak, tespit edilen acil ihtiyaçları temin ve teslim ettik. Türkiye’nin lider ilaç şirketi olmanın verdiği sorumluluğun bilincinde olarak, yangınların söndürülmesi ve soğutma çalışmalarının tamamlamasının ardından, Abdi İbrahim Vakfı’nın öncülüğünde, yangında zarar gören bölgelerde uzun vadede değer yaratacak ve sürdürülebilir yardımlar sağlamak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Önceki

Sabancı Üniversitesi ve Nobel İlaç İşbirliği Yapacak

Sonraki

İnsülin Direncinin Önlenmesi İçin 10 Etkili Kural

Öne Çıkanlar