AstraZeneca, Dördüncü Kez Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde

AstraZeneca, Dördüncü Kez Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi'nde

AstraZeneca, tüm alanlarda cinsiyet eşitliğini destekleyen politikaları, kurum içi ve kurum dışı toplumsal cinsiyet eşitliği faaliyetlerindeki başarılı çalışmaları ile Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde üst üste dördüncü kez yer aldı.

Cinsiyet eşitliğini destekleyen şirketlerin performansını izleyerek değerlendiren, dünya çapındaki en kapsamlı araştırmalardan olan 2022 Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’ne (GEI) giren şirketler belli oldu. AstraZeneca, kurum içi ve kurum dışı toplumsal cinsiyet eşitliği faaliyetleri ve politikasındaki başarısıyla beş kriterde ölçülen endeksteki 418 şirketten biri oldu ve üst üste dördüncü kez Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde yer alarak önemli bir başarıya imza attı. Endeks, cinsiyet eşitliğini; Kadın liderliği ve yetenek gelişimi, eşit ücret ve cinsiyete dayalı ücret eşitliği, kapsayıcı kültür, cinsel tacize karşı politikalar ve kadınları destekleyen marka olmak üzere beş kriter üzerinden ölçüyor.

AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı Ecz. Serkan Barış konuyla ilgili olarak, “İşe alımda fırsat eşitliği, yönetim kurulunda kadın temsili, esnek çalışma, kapsayıcı iş gücü, kadınlara yönelik destekleyici politikalar gibi farklı alanlarda hayata geçirdiğimiz başarılı uygulamalarımızla, dünya genelinde cinsiyet eşitliği konusunda en saygın endekslerden biri olarak kabul edilen Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’ne girmeye hak kazanmış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İnovasyonlar, geleneksel düşünce yapısına meydan okuyarak gerçekleşebilir; biz bu bakış açısını benimseyerek çalışanlarımız ile yenilikçi yaklaşımlar ve fikirler geliştirebildiğimiz çok çeşitli bir ortam yaratmaya çalışıyoruz. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin de bu düşünme ve üretme yaklaşımının ana bileşenlerinden biri olduğuna inanıyoruz. Cinsiyetle ilgili kriterlerin gönüllü olarak açıklanması ile oluşturulan bu endekste dört yıldır üst üste yer almak, tüm alanlarında cinsiyet eşitliğini destekleyen kapsayıcı bir ortamı teşvik ederek, toplumsal cinsiyet eşitliği ve şeffaflığa olan bağlılığımızı yansıtıyor.” açıklamasını yaptı.  

Önceki

Roche İlaç ve Roche Diagnostik İletişim Ekiplerini Birleştirdi

Sonraki

Janssen Türkiye’de Üst Düzey Atama

Öne Çıkanlar