Bayer Tüketici Sağlığı Türkiye Pazarlama Direktörü Tuna Demiralp Oldu

Bayer Tüketici Sağlığı Türkiye Pazarlama Direktörü Tuna Demiralp Oldu

Bayer Tüketici Sağlığı Pazarlama Direktörlüğü rolünü Eylül 2022’den bu yana 9 aydır vekaleten yürüten Tuna Demiralp, 1 Mayıs 2023 itibarıyla Bayer Tüketici Sağlığı Türkiye Pazarlama Direktörü olarak atandı.

2003’te Marmara Üniversitesi’nde lisans eğitiminden sonra işletme yüksek lisansını da 2008 yılında aynı üniversitede tamamlayan Demiralp, 2011 yılında Bayer’e katıldı ve Bayer Tüketici Sağlığı’nın ürün portföy dönüşümünde önemli bir adım olan “OTC Geçiş Projesi”nin liderliğini üstlendi. Tuna Demiralp, Dermatoloji kategorisi başta olmak üzere yurt içi ve yurt dışında pazarlama alanında bir çok farklı kategoride görev aldı ve markaların başarıyla büyümelerine katkı sağladı. İsviçre’de “Global Marka Liderliği”, Güney Afrika’da “Pazarlama Direktörlüğü” görevlerinin yanı sıra, “Güney Avrupa – Komite Liderliği” ve “Afrika – Inovasyon Proje Liderliği” gibi önemli global ve bölgesel roller üstlendi. Demiralp, kariyeri boyunca farklı pazarlarda edindiği tecrübeyle, pazarlama alanında saygı duyulan yarışmalar tarafından ödüllendirilmiş pek çok projede yer aldı.

Bayer Hakkında

Bayer, sağlık ve beslenme ile ilgili yaşam bilimleri alanlarında küresel bir şirkettir. Ürün ve hizmetleri; artan ve yaşlanan küresel nüfus nedeniyle çağımızın önemli sorunlarına çözüm bulmaya katkıda bulunarak insanlara ve yaşadığımız gezegene destek olmayı amaçlamaktadır. Sürdürülebilir kalkınma ilkelerine bağlı olan şirket; faaliyet gösterdiği alanlarda olumlu etki yaratma konusunda kararlıdır. Bayer Grup, aynı zamanda inovasyon ve büyüme yoluyla değer yaratmayı ve kâr etme gücünü artırmayı hedeflemektedir. Bayer markası tüm dünyada güveni, kaliteyi ve güvenilirliği temsil etmektedir. 2022 mali yılı itibarıyla 101.000’e yakın çalışana ve 50,7 milyar Avro satış cirosuna sahip olan Bayer’in Ar-Ge harcaması ise 6,2 milyar Avro düzeyindedir. Daha fazla bilgiye www.bayer.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Önceki

Prof. Dr. Şule Akçay ve Prof. Dr. Akın Kaya Açıkladı: “Astım Tedavisinde Devamlılık ve Tedaviye Uyum Büyük Önem Taşıyor”

Sonraki

Nadir Hastalar İçin Tedaviye Erişim ve Yaşam Hakkı Basın Toplantısı

Öne Çıkanlar