Begüm Ergin, Pfizer Türkiye’nin Hukuk Direktörü Oldu

Begüm Ergin, Pfizer Türkiye’nin Hukuk Direktörü Oldu

Pfizer Türkiye’nin Hukuk Direktörü Begüm Ergin oldu

Yaklaşık 11 yıldır hukuk danışmanlığı ve ilaç sektöründe şirket avukatlığı, hukuk ve uyum başkanlığı gibi görevleri üstlenen Begüm Ergin, Pfizer Türkiye Hukuk Direktörü oldu.

2013 yılında Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Begüm Ergin, Türkiye’nin önde gelen hukuk firmalarından birinin kurumsal bölümünde hukuk danışmanlığı, kurumsal konular, ihtilaflar gibi alanlarda sorumluluklar üstlendi. Uyum, sözleşme yönetimi, mevzuat danışmanlığı ve diğer kurumsal konularda çeşitli çokuluslu ilaç şirketleriyle çalıştı.

Hukuk firmasında geçen 9 yılın ardından kariyerine şirket avukatı olarak devam etti ve Fas, Tunus, Lübnan, Ürdün ve Suriye Hukuk ve Uyum Başkanı olarak ilaç sektörüne katıldı. Begüm Ergin, bu görevinde sorumlu olduğu organizasyonlarda hukuk ve uyum çerçevesini kurmayı üstlenirken aynı zamanda şirketin çalışanlarının günlük işlerinde hukuk ve uyum bakış açısını yerleştirmek üzere bir düşünce tarzı değişikliği üzerine de eğildi.

Pfizer Türkiye Hukuk Direktörü Begüm Ergin şunları söyledi: “Fırsat eşitliğine, çeşitlilik ve kapsayıcılığa önem veren, çalışanlarının kendilerini geliştirmesi için çok çeşitli fırsatlar yaratan ve her adımını etik kurallar çerçevesinde atan Pfizer Türkiye ailesinin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.”

Pfizer Hakkında:

Pfizer, 170 yıldır “hastaların hayatını değiştiren  yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer‘de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından beri Türkiye’de de hizmet vermektedir.

www.pfizer.com.tr

 

Önceki

Bristol Myers Squibb Türkiye’de Üst Düzey Atama

Sonraki

İbrahim Kızılkaya Hukuk Direktörü Olarak Atandı

Öne Çıkanlar