Berat Beran’ın Yeni Romanı Çıktı

Berko İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Berat Beran’ın yeni romanı “Bedel-Kadim Topraklarda” okuyucuyla buluştu.

Berat Beran’ın Doğan Kitap etiketiyle yayımlanan “Bedel-Kadim Topraklarda” adlı kitabı, Anadolu topraklarında asırlardır devam eden kan davalarının toplum üzerindeki etkilerini sosyolojik olarak ele alıyor. Romanda, toplumsal baskının ve töre baskısının, kan davasının acımasızca ve inatla sürdürülme çabasına rağmen bütün bunlara direnen ve boyun eğmeyen Seydo’nun örnek alınacak serüveni anlatılıyor.

Yazarlık serüveni

Doğduğu topraklara olan hayranlığını dile getirdiği şiirler ve öyküler yazan Berat Beran, ilk öykü kitabı olan, çocukluğunu ve eczanesini anlattığı Henek’i yazdı. Henek kitabı çok beğenilince iş hayatıyla beraber yazma serüvenine devam etti. Ardından Henek 2’yi, ilk romanını ve Asmin adında şiir kitabını yayımladı. Sanayici kimliğiyle duayen konumuna gelen Beran, yaşam öyküsüyle ilgi odağı olunca “Nenem Babam ve Ben” isimli biyografi kitabı yine Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

Berat Beran evlidir, dört çocuğu ve dört torunu vardır. İlaç sektörünün ve Türkiye’nin önemli yerli üreticilerinden olan Berko İlaç’ın Yönetim Kurulu Başkanı olarak aktif iş hayatına devam etmektedir.

Önceki

BIO Startup Program 2022 Demo Day’de Finalistler Belli Oldu

Sonraki

Align Technology’den Diş Tedavi Planlamasında Yenilik

Öne Çıkanlar