Berko İlaç Finans Müdürü Eda Işık Oldu

Berko İlaç Finans Müdürü Eda Işık Oldu

Başarılarının arkasında yer alan özel insan kaynağı ile Türkiye ilaç pazarında bir marka olan, “Sağlıklı Yarınlara” ulaşmada öncü Berko İlaç, yeni atamalarıyla güçlenmeye devam ediyor.

Berko İlaç Finans Müdürü Eda Işık Oldu

Eda IŞIK

Serbest muhasebeci ve mali müşavir olan Eda Işık, Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünü bitirdi. Bunun yanı sıra Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Finansal İktisat alanında yüksek lisans bölümünü bitirerek yine Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kişilerarası İletişim tezli yüksek lisans bölümüne geçiş yaptı. Yöneticilerin iletişim yetkinliklerinin çalışanların bağlılığına etkisi alanındaki tez araştırma çalışmalarına devam eden Işık, akademik çalışmalarının yanı sıra Bilinçli Yatırımcı sertifika programını ve Sürdürülebilir Finans MBA programını bitirdi. İş hayatına Diktaş Dikiş İplik’te üretim yönetimi alanında staj yaparak başladı. Mezuniyetinden sonra Öğütler Ofset Matbaa’da muhasebe yöneticisi olarak görev aldı. 2003 yılından bu yana Berko İlaç’ta çalışmaya devam eden Eda Işık, Finans Müdürü olarak atandı.

Berko İlaç Hakkında

Meslek hayatına 1970’li yıllarda eczane eczacılığıyla başlayan Ecz. Berat Beran tarafından,1984 yılında kurulan Berko İlaç, insan sağlığı için üretmeye ve çalışmaya devam etmektedir. 164 ürünü, 900’e yakın çalışanı ve 21 bin metrekare kapalı alanı olan dünya standartlarındaki üretim tesisleriyle hizmet veren Berko İlaç, yıllık 90 milyon kutu üretim yaparak sağlıklı yarınlar için çalışmaktadır. Başta Irak, Vietnam, Suudi Arabistan, Azerbaycan, Katar ve ABD olmak üzere 23 ülkeye aktif ihracat yapılmaktadır. Akredite Ar-Ge Merkezi’nde her yıl yaklaşık 20 yeni ürün projesi geliştirilmektedir. Sosyal sorumluluk konusu öncelikleri arasında yer alan Berko İlaç, pek çok vakıf ve sivil toplum kuruluşuyla birlikte projeler yürütmektedir. Çocukların sosyal gelişimine katkı sağlamak, çocuklarda sanat kültürünü oluşturmak hedefiyle hayata geçirilen, ilaç sektöründe “Berko Çocuk Tiyatrosu” ve pediatri servislerinde yatan çocuk hastalar için oyun alanları kurulan “Hastanede Kalan Çocuklar Oyundan Geri Kalmasınlar” projelerinin yanı sıra; Berko İlaç köy okullarının ihtiyaçlarına destek olarak ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burslar vererek topluma katkı sağlamaktadır. www.berkoilac.com.tr

Önceki

Berko İlaç Kırmızı-Yeşil Gruplar Tanıtım Müdürü Nuri Karaoğlu Oldu

Sonraki

Berko İlaç Ruhsatlandırma Müdürü Serap Güvençer Oldu

Öne Çıkanlar