Berko İlaç Yeni Fabrika Direktörü Oben Baykal

Berko İlaç, yeni atamalarıyla güçlenmeye devam ediyor. Ürün sayısı, üretim hacmi, cirosu ve insan kaynağıyla her geçen gün büyüyen Berko İlaç, yeni yönetim kadrosuyla gücüne güç kattı ve organizasyonel süreçlerinde atılım gerçekleştirdi. Bu bağlamda, Berko İlaç Fabrika Direktörü Oben Baykal oldu.


Oben Baykal kimdir?

Ankara Gazi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 2002 yılında, Roche İlaç’ta üretim mühendisi olarak iş hayatına başladı. Ardından, Sandoz İlaç ve sonrasında Novartis İlaç Kurtköy Tesisleri’nde üretimde çeşitli pozisyonlarda çalıştı. 2011-2015 yılları arasında Onko Koçsel İlaçları’nın Gebze Onkoloji ve non-Onkoloji Tesisleri’nin projelendirme, inşaat, kurulum ve devreye alma projesini yönetti. Burada toksik steril ürünlerin üretimi, izolatör teknolojileri ve containment sistemler konusunda edindiği tecrübeyi çeşitli uluslararası konferanslarda paylaşarak sektöre katkıda bulundu.

2015-2018 yılları arasında ise Roche İlaç’ta biyoteknoloji alanında, ürünlerin, hücreden başlayarak bitmiş ürüne kadar üretilmesi projesinde proje müdürü olarak görev aldıktan sonra bir süre çeşitli firmalara ilaç tesisi kurulumu üzerine danışmanlık yaptı. 2019 yılında Sandoz Gebze-1 Fabrikası’nın kapatılması ve ürünlerin yurt dışı Sandoz Tesisleri’ne transferi amacıyla burada proje müdürü olarak göreve başlayan Oben Baykal, fabrikanın Genveon İlaç’a devredilmesi sonrası bir yıl süre ile fabrika direktörlüğü görevini üstlendi. 2021 yılında fabrika müdürü olarak Berko İlaç ailesine katılan ve 2022 yılında Fabrika Direktörlüğü görevine atanan Oben Baykal, evli ve bir çocuk babasıdır.

Önceki

Dünya MS Günü’nde Farkındalık İçin Çaldılar

Sonraki

Berko İlaç Yeni Ar-Ge ve Ruhsatlandırma Direktörü Recep Avcı

Öne Çıkanlar