Berko İlaç “Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi” Ödülü Aldı

Berko İlaç “Hastanede Kalan Çocuklar Oyundan Geri Kalmasınlar” projesi ile sağlık dünyasının prestijli ödüllerinden Doktorclub Awards 2022’de “Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi” ödülüne layık görüldü.

Doktorclub.com ve İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi iş birliğinde bu yıl altıncısı gerçekleştirilen “Doktorclub Awards 2022 Türkiye’nin Sağlık Ödülleri sahiplerini buldu. Doktorclub.com’a üye 87.000’den fazla hekimin oyları sonucu belirlenen, sağlık sektörünün tüm paydaşlarının yer aldığı ödül töreninde, Berko İlaç Hastanede Kalan Çocuklar Oyundan Geri Kalmasınlar” projesi ile “Yılın İlaç Endüstrisi Ödülleri, Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi” ödülüne layık bulundu. İstanbul Üniversitesinde gerçekleştirilen törene, ödülü almak üzere Berko İlaç Kıdemli Ürün Müdürü Fatih Naba ve Berko İlaç Ürün Müdürü Tuğba Temizer katıldı.

“Sağlıklı Yarınlara” mottosuyla, toplum sağlığı için çalışan ve üreten Berko İlaç, Türkiye’nin farklı şehirlerinde bulunan hastanelerin pediatri servislerinde yatan çocuk hastalar için oyun alanları kurdu ve kurmaya devam ediyor. “Hastanede Kalan Çocuklar Oyundan Geri Kalmasınlar”  sloganıylaBerko İlaç 2022 yılı içerisinde; 2 adet İstanbul, 2 adet Eskişehir, 1 adet Manisa, 1 adet Aydın, 1 adet Ordu ve 1 adet Adana’da olmak üzere toplam 8 adet oyun alanı kurulumu gerçekleştirdi.

Konuyla ile ilgili Berko İlaç Pazarlama Müdürü Savaş Duman; “Yılı bitirirken bu şekilde bir ödülle takdir edilmek büyük bir mutluluk. Yılın İlaç Endüstrisi Ödülleri, Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi ödülünü almak bizleri gururlandırdı. Hastanede Kalan Çocuklar Oyundan Geri Kalmasınlar diyerek başladığımız yolda, sağlıklı yarınlar için çalışmaya devam ediyoruz. Oylarıyla ödülü almamıza katkı sunan tüm sağlık meslek mensuplarına ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Berko İlaç Hakkında

Meslek hayatına 1970’li yıllarda eczane eczacılığıyla başlayan Ecz. Berat Beran tarafından, 1984yılında kurulan Berko İlaç, insan sağlığı için üretmeye ve çalışmaya devam etmektedir. Berko İlaç, “Seçtiği özel kulvarda ilk ve tekolma” vizyonuyla, yenilikçi ürünlerini tıbbın hizmetine kazandırmıştır. 145 ürünü, 800’e yakın çalışanı ve 21 bin metrekare kapalı alanı olan dünya standartlarındaki üretim tesisleriyle hizmet veren Berko İlaç, yıllık 70 milyon kutu üretim yaparak sağlıklı yarınlar için çalışmaktadır. Türkiye ilaç pazarında güçlü bir marka olan Berko İlaç, bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Başta ABD, Kanada ve G. Kore olmak üzere 17 ülkeye aktif ihracat yapılmaktadır. Akredite Ar-Ge Merkezi’nde her yıl yaklaşık 20 yeni ürün projesi geliştirilmektedir. Sosyal sorumluluk konusu öncelikleri arasında yer alan Berko İlaç, pek çok vakıf ve sivil toplum kuruluşuyla birlikte projeler yürütmektedir. Çocukların sosyal gelişimine katkı sağlamak, çocuklarda sanat kültürünü oluşturmak hedefiyle hayata geçirilen, ilaç sektöründe bir ilk ve tek olan “Berko Çocuk Tiyatrosu” ve pediatri servislerinde yatan çocuk hastalar için oyun alanları kurulan “Hastanede Kalan Çocuklar Oyundan Geri Kalmasınlar” projelerinin yanı sıra; Berko İlaç köy okullarının ihtiyaçlarına destek olarak ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burslar vererek topluma katkı sağlamaktadır. www.berkoilac.com.tr

Önceki

GSK İlaca Erişim Endeksi’nde Üst Üste Sekizinci Kez Zirvede

Sonraki

AstraZeneca Türkiye, Yaşayan Kütüphane İle Farklı Renkteki Hayatları Tanıyor

Öne Çıkanlar