Bilim Gençlerle Kazanacak Projesi 2022’ye Bilim Etkinlikleriyle Veda Ediyor

Bilim Kahramanları Derneği’nin öncülüğü, Pfizer Türkiye’nin koşulsuz katkıları ile 2022 boyunca gençlere yönelik bilim etkinliklerine imza atan Bilim Gençlerle Kazanacak projesi, yılın son ayında da gençlerle buluşuyor.

Temel bilimler ve mühendislik alanlarında çalışan bilim insanlarıyla 14-18 yaş aralığındaki lise öğrencilerinin çevrimiçi atölyelerde bir araya geldiği, gençlerle bilim arasında köprü kuran Bilim Gençlerle Kazanacak projesi yıl boyu olduğu gibi aralık ayında da etkinliklerine devam ediyor. Ücretsiz olan bilim etkinliklerinin sonunda tüm katılımcı gençlere dijital sertifika veriliyor.

Aralık ayı takvimi:

8 Aralık Perşembe saat 19.00 – 20.30

Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İsmail Öçsoy ile “Bitkisel pH İndikatörün Patojenlerin Tespitinde Kolorimetrik Sensör Olarak Tasarımı” Etkinliği

9 Aralık Cuma saat 18.00 – 19.30

İzmir Biyotıp ve Genom Merkezinden Dr. Arif Engin Çetin ile “Işığı Kullanarak Bir Tartı Gibi Hücrelerin Ağırlığını Ölçebilir miyiz?” Etkinliği

12 Aralık Pazartesi saat 19.00 – 20.30

Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Can Altunışık ile Deprem Üzerine Etkinlik

16 Aralık Cuma saat 19.00 – 20.30

Bingöl Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ramazan Solmaz ile “Bilim İnsanı Olmak” Etkinliği

20 Aralık Salı saat 19.00 – 20.30

Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Elif Çadırcı ile “Laboratuvardan Eczaneye İlacın Serüveni” Etkinliği

26 Aralık Pazartesi saat 19.00 – 20.30

Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Elif Nur Fırat-Karalar ile Moleküler Biyoloji ve Genetik Üzerine Etkinlik

Bilim Gençlerle Kazanacak Projesi Online Bilim Etkinlikleri Kayıt Formu:

http://bitly.ws/uWNd

Bilim Etkinlikleri ile ilgili sorular için: atolye@bilimkahramanlari.org

Bilim Gençlerle Kazanacak Projesi

Bilim Kahramanları Derneği’nin Pfizer Türkiye desteğiyle Aralık 2021 tarihinde başlattığı Bilim Gençlerle Kazanacak projesi, 14-18 yaş aralığındaki lise öğrencilerini bilim insanları ile bir araya getirmeyi hedeflemektedir. Proje kapsamında düzenlenen bilim etkinlikleri liseli gençlerin çevrimiçi ortamda ve yüz yüze bilim insanları ile bir araya gelerek uygulamalı etkinlikler gerçekleştirmesine imkân tanımaktadır. Proje kapsamında farklı bilim insanlarının geliştirdiği birbirinden yenilikçi ve ilham verici içerikler, liseli öğrencilere buluşmaktadır. Etkinlik takvimi derneğin sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

Bilim Kahramanları Derneği Hakkında:

Bilimsel farkındalığı ve bilimsel düşünme becerisini toplumun her kesimine yaymak için yola çıkan Bilim Kahramanları Derneği, özellikle çocuk ve gençleri erken genç yaşta bilimle buluşturma gayesiyle çalışmalarını sürdürmektedir. Bu çalışmalar sayesinde Bilim Kahramanları Derneği, bilimle iç içe olan çocukların ve gençlerin becerilerini geliştirmenin yanı sıra “duyarlı dünya vatandaşları” olarak yetişmesini sağlamaktadır. Dernek ayrıca, sürdürebilirlik üzerine çalışmalar yaparak günümüz sorunlarına da somut çözümler üretmektedir. 21. yüzyılın getirdiği yenilik ve zorluklara karşı yaratıcı ve hızlı çözümler üretebilen, sorgulayan ve değişimlere karşı adaptasyon yeteneği yüksek bireyler yetiştirmenin önemine her daim vurgu yapan Dernek, sivil toplum, özel sektörü ve kamu sektörü ile çeşitli iş birlikleri geliştirmektedir. Aynı zamanda Türkiye’nin dört bir yanından Derneğe destek veren gönüllüler sayesinde her yaştan bireyi çalışmalarının kapsamına dahil etmektedir.

Pfizer Hakkında:

Pfizer, 170 yıldır “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer’de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından beri Türkiye’de de hizmet vermektedir.

www.pfizer.com.tr

Önceki

Novo Nordisk’ten 750 Milyon Euro’luk Dev Yatırım

Sonraki

GSK Türkiye ve Abdi İbrahim’den Solunum İlaçlarının Yerli Üretimi için Dev Yatırım

Öne Çıkanlar