Boehringer Ingelheim, Sahra Hastanesine Koşulsuz Destek Sağladı

Boehringer Ingelheim, Sahra Hastanesine Koşulsuz Destek Sağladı

Boehringer Ingelheim, deprem bölgesindeki yaraların sarılmasına katkı sağlamak için Gaziantep Nurdağı’nda Sağlık Bakanlığı’nın koordinasyonunda 25 yatak kapasiteli sahra hastanesi kurulmasına koşulsuz destek verdi. 6 Mart haftasında hizmete giren sahra hastanesinde mobil cerrahi ünitesi ve laboratuvarlar da bulunuyor.

Boehringer Ingelheim, Tüm dünyada nesiller boyu yaşamları daha fazla sağlık için dönüştürmek ve sağlık hizmetlerine erişimi genişletmek hedefiyle çalışan Boehringer Ingelheim, 6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş merkezli gerçekleşerek 11 ili etkileyen depremler sonrasında afet bölgesindeki depremzedelere gerekli yardımların yapılması için ilk andan itibaren çalışmalar yürütüyor.  

Boehringer Ingelheim, bölgeye ilaç ulaştırmanın yanı sıra T.C. Sağlık Bakanlığı’nın koordinasyonu ile Gaziantep Nurdağı’nda 25 yatak kapasiteli sahra hastanesinin kurulmasına koşulsuz destek sağladı. 6 Mart 2023 tarihinde hizmete giren sahra hastanesinde mobil cerrahi ünitesi, acil servis, ameliyathane, radyoloji ünitesi, eczane ünitesi, triyaj odaları ve laboratuvarlar da bulunuyor. Günlük 700 hastaya hizmet verme kapasitesine sahip hastanede 7 doktor, 2 acil tıp uzmanı, 2 çocuk doktoru, 2 kadın doğum uzmanı, 1 göz doktoru, 27 hemşire ve yardımcı sağlık personeli, 15 hasta bakıcı, 15 güvenlik görevlisi olmak üzere 71 sağlık personeli görev yapıyor.

Boehringer Ingelheim Hakkında

Boehringer Ingelheim olarak nesiller boyu insanların ve hayvanların yaşamlarını iyileştirecek tedaviler geliştirme misyonuyla çalışıyoruz. Araştırma odaklı bir biyofarmasötik şirketi olan Boehringer Ingelheim, henüz karşılanamayan sağlık ihtiyaçları alanında inovasyonlar aracılığıyla değer yaratıyor. Kurulduğu 1885 yılından günümüze aile şirketi kimliğini sürdüren Boehringer Ingelheim, çalışmalarında uzun vadeli bir yaklaşımı benimsiyor. Yaklaşık 52.000 çalışanıyla İnsan Sağlığı, Hayvan Sağlığı ve Biyofarmasötikler olmak üzere üç iş alanında 130’dan fazla pazarda faaliyetlerini sürdürüyor. Daha fazla bilgi için: www.boehringer-ingelheim.com.

Önceki

Deprem Bölgesinde Kontakt Lens Kullanımına Dikkat

Sonraki

GSK Türkiye Otizmli Bireylere İstihdam Sağlıyor

Öne Çıkanlar