Boehringer Ingelheim Türkiye’den Üst Düzey Atama

Boehringer Ingelheim Türkiye’den Üst Düzey Atama

Boehringer Ingelheim Türkiye, İnsan Kaynakları Direktörü & İnsan Sağlığı İK İş Ortağı görevine Özlem Kar’ın atandığını duyurdu.

Boehringer Ingelheim, İnsan ve hayvan sağlığını geliştirme hedefiyle faaliyetlerini dünyada 130’dan fazla pazarda sürdüren araştırma ve geliştirme odaklı ilaç şirketi Boehringer Ingelheim, konusunda uzman profesyonelleri kadrosuna katmaya devam ediyor.

İnsan kaynaklarında 20 yılı aşkın tecrübesi bulunan ve daha önce farklı firmalarda bu alanda görev yapan Özlem Kar, Boehringer Ingelheim Türkiye’ye dahil oldu. Boehringer Ingelheim Türkiye’de İnsan Kaynakları Direktörü görevini üstlenecek olan Özlem, kurumun önde gelen İK politikalarının uygulanması, yetenek stratejisi ve liderlik gelişimi gibi tüm İK süreçlerinden sorumlu olacak.

Özlem Kar Kimdir?

Özgeçmiş Bilgisi

Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık bölümünden lisans derecesine sahip olan Özlem Kar kariyeri süresince Yurtiçi Kargo, PwC, Boehringer Ingelheim ve Danone’de görev aldı. 20 yılı aşkın profesyonel deneyimi boyunca Organizasyonel Gelişim, Yetenek Yönetimi ve Liderlik Gelişimi, Çalışan Deneyimi projeleri başta olmak üzere pek çok dönüşüm projesine liderlik etmiştir.

Özlem, son rolünde Danone firmasında Yetenek Stratejisi Geliştirme ve Ticari Fonksiyonlar İK İş Ortaklığı Liderliği görevini yürütmekteydi.

Boehringer Ingelheim Hakkında

Boehringer Ingelheim bugün ve nesiller boyunca yaşamları dönüştüren terapiler üzerinde çalışıyor.
Araştırma odaklı bir ilaç şirketi olan Boehringer Ingelheim, karşılanamayan sağlık ihtiyaçlarının yüksek olduğu alanlarda inovasyonlar aracılığıyla değer yaratıyor. Kurulduğu 1885 yılından günümüze aile şirketi kimliğini koruyan Boehringer Ingelheim, çalışmalarında uzun vadeli sürdürülebilir bir yaklaşımı benimsiyor. 53.000’i aşkın çalışanıyla İnsan Sağlığı ve Hayvan Sağlığı olmak üzere iki iş alanında 130’dan fazla pazara hizmet sunuyor.

 

Daha fazla bilgi için: www.boehringer-ingelheim.com

Önceki

Novo Nordisk Türkiye Bir Kez Daha Türkiye’nin En İyi İşverenleri Arasında

Sonraki

Abdi İbrahim’den Sosyal Girişimcilere ‘Doz’ Programı İle Destek

Öne Çıkanlar