Cerebral Palsy’li Çocuklara Bayram Hediyesi!

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı – Cerebral Palsy Türkiye; 50 yılı aşkın süredir her koşulda Cerebral Palsy’li çocukların, erişkinlerin ve ailelerin ihtiyaçlarını gidermek için özveri ile çalışıyor. Vakıf, şubat ayında 11 ili etkileyen deprem felaketi sonrasında da bölgedeki Cerebral Palsy’li bireyler için destek çalışmalarını yürütüyor.

Cerebral Palsy Türkiye; engelli bireyler için sunduğu hizmetlerden daha fazla kişinin faydalanabilmesi adına Ramazan Bayramı özelinde bağış çalışmalarını başlattı. Bu bayram deprem bölgesindeki ya da dışındaki Cerebral Palsy’li çocukların ihtiyacı olan rehabilitasyona ve eğitime ulaşabilmesi için katkıda bulunmak isteyenler; bağışların yanı sıra hayalleredokun.com web sitesi üzerinden de ürün alışverişi yapabilir. Hayalleredokun.com’da yer alan hediyelik eşya ürünleri arasında mataralardan muglara, bez cüzdanlardan çocuklar tarafından çizilmiş tasarımlara sahip bardak altlıklarına, anahtarlıklardan mıknatıslı yaka iğnelerine kadar pek çok farklı alternatif bulunuyor. Aynı zamanda bireyler sevdikleri adına; kurumlar ise çalışanları adına web sitesi üzerinden Sertifika Bağışı yapabiliyor.

Cerebral Palsy Türkiye (Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı) Hakkında;

Türkiye’de Cerebral Palsy (CP) konusunda hizmet yelpazesine sahip Cerebral Palsy Türkiye; Cerebral Palsy’li çocuk ve erişkinlerine teşhis, tedavi, rehabilitasyon ve eğitim hizmeti sağlayarak, meslek sahibi olmaları ve sosyal hayatta daha fazla yer almaları için gerekli faaliyet ve gayretlerde bulunuyor. İstanbul Ataşehir’de 35 dönümlük alan üzerine kurulan kampüste; Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri ve Aile Danışma Merkezi bulunuyor. 50. yılını dolduran Vakıf, kurulduğu günden bugüne 30 binden fazla çocuk ve ailesine hizmet verdi ve destek oldu. 1972 yılından beri, şeffaf ve hesap verebilirlik prensipleriyle hizmet veren Vakıf, konu hakkında bilinirliği artırmak ve çocuklara daha çok destek sağlayabilmek için “Cerebral Palsy Türkiye” markasıyla yoluna devam etmektedir.

www.tscv.org.tr

Cerebral Palsy nedir?

Cerebral Palsy, gelişimini tamamlamamış beynin doğum öncesi, doğum sırası veya doğum sonrası dönemde hasar görmesiyle oluşan, bebeklik ve çocukluk döneminde en sık rastlanan fiziksel engellilik durumudur. Dünya genelinde 17 milyon Cerebral Palsy’li kişi yaşamaktadır. Türkiye’de her yıl 6.000’den fazla bebek Cerebral Palsy tanısı almaktadır.

Önceki

Nöromiyelitis Optika Spektrum Hastalığı Erken Dönemde Tanı ve Tedavi İle Kontrol Altına Alınabiliyor

Sonraki

Aylin Dodanlı, IMETA Bölgesi’nden Sorumlu İnsan Kaynakları Direktörlüğü Görevine Atandı

Öne Çıkanlar