Chiesi Türkiye Ruhsatlandırma ve Pazar Erişim Direktörlüğüne Gamze Uluyol Atandı

2017 yılı başında Chiesi Türkiye’ye Ruhsatlandırma Müdürü olarak katılan ve 2020 yılından beri Ruhsatlandırma ve Pazar Erişim Müdürü olarak görev yapmakta olan Gamze Uluyol, 1 Ocak 2023 tarihi itibariyle Chiesi Türkiye Ruhsatlandırma ve Pazar Erişim Direktörü olarak atandı.

Gamze Uluyol, 2003 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu, ardından aynı üniversitenin Farmakoloji Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamladı. 2 yıllık serbest eczane deneyiminin ardından 2008 yılında Embil İlaç firmasıyla ilaç sektörüne giriş yaptı.

Ruhsatlandırma, Pazar Erişim, Kalite ve Farmakovijilans gibi farklı alanlarda 15 yıllık deneyimi olan Gamze Uluyol yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda ilacın piyasaya erişiminde aktif rol aldı. Gamze Uluyol kariyerine Chiesi Türkiye Ruhsatlandırma ve Pazar Erişim Direktörü olarak devam edecek.  

Chiesi Grup Hakkında

Chiesi; solunum sağlığı, nadir hastalıklar ve özel bakım alanlarında yenilikçi tedavi çözümleri geliştiren ve bunları pazarlayan araştırma odaklı, uluslararası bir biyofarmasötik şirketidir. Şirketin misyonu, insanların hayat kalitesini iyileştirmek ve hem toplum hem de çevreye karşı sorumlu bir şekilde hareket etmektir.

İtalya, ABD ve Fransa’da yasal statüsünü Benefit Corporation (Fayda Şirketi) olarak değiştiren Chiesi’nin bir bütün olarak toplum için ortak değer yaratma taahhüdü, yasal olarak bağlayıcı nitelikte olup şirket genelindeki karar verme sürecinin merkezinde yer almaktadır. 2019 yılından bu yana Chiesi, sürdürülebilirlik çabalarının en yüksek global standartlar kapsamında ölçülüp değerlendirildiği B Corp sertifikasına sahiptir. Şirket, 2035 yılına kadar karbon nötr hedefine ulaşmayı amaçlamaktadır. 

85 yılı aşkın bir deneyime sahip Chiesi’nin genel merkezi Parma’da (İtalya) bulunmaktadır. Şirket, 30 ülkede faaliyet göstermekte olup 6.000’in üzerinde çalışana sahiptir. Grubun Parma’daki araştırma ve geliştirme merkezi Fransa, ABD, Kanada, Çin, Birleşik Krallık ve İsveç’teki diğer 6 önemli Ar-Ge merkezi ile birlikte çalışmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için: www.chiesi.com

Önceki

Murat Güzel, AstraZeneca Türkiye İnovatif Kanallar ve Ticari Etkinlik Müdürü Görevine Atandı

Sonraki

Türkiye’nin EyeBrand Sertifikasına Sahip İlk İlaç Şirketi Novartis Oldu

Öne Çıkanlar