Depremzedeler İçin Dayanışma Çağrısı: Yalnız Değilsin

Depremzedeler İçin Dayanışma Çağrısı: Yalnız Değilsin

Türkiye’nin online sağlık platformu DoktorTakvimi, depremzedelere ücretsiz psikolojik danışmanlık sağlamak üzere Yalnız Değilsin projesini başlattı. Proje kapsamında depremzedelere psikolojik destek vermek isteyen gönüllü uzmanlar, profillerini ücretsiz oluşturarak bilgilerini depremzedelerle paylaşabiliyor.

Hastalar, hasta yakınları ve sağlık araştırması yapan kullanıcılar ile sağlık profesyonellerini bir araya getiren, Türkiye’de kullanılan özel sağlık randevusu alma uygulaması DoktorTakvimi, depremzedelere ücretsiz psikolojik danışmanlık vermek üzere gönüllü uzmanları bir araya getirdiği Yalnız Değilsin projesini hayata geçirdi.

Proje kapsamında DoktorTakvimi’nin sisteminde halihazırda profili olan uzmanlar, gönüllü olmak istediklerine dair bir form dolduruyor. Form onaylandıktan sonra ihtiyaç dahilinde depremzedelerin kendileriyle iletişime geçebilmesi için listede yer alıyor. Kaydı olmayan uzmanların ise öncelikle DoktorTakvimi’nde ücretsiz profil oluşturmaları gerekiyor. Profilleri ve sertifikaları onaylanan uzmanlar, gönüllülük formunu dolduruyor ve onay alırlarsa listelenebiliyorlar.

Ücretsiz psikolojik danışmanlık almak isteyen depremzedeler www.doktortakvimi.com/depremzedeler-icin adresine girerek listelenen uzmanları görebiliyor ve istediğini seçebiliyor.

Platformda doktorların yanında konuştukları dil, online ya da yüz yüze görüşme seçenekleri, telefon numaraları ve mail adresleri yer alıyor. Görüşmeler uzmanların ve danışanların belirlediği yöntemle gerçekleşiyor.

“Gönüllü uzmanların bilgilerini tek bir platformda listeliyoruz”
DoktorTakvimi Türkiye Ülke Müdürü Hakan Türkoğlu,

Konuyla ilgili açıklama yapan DoktorTakvimi Türkiye Ülke Müdürü Hakan Türkoğlu, “Yaşadığımız felaketin ardından DoktorTakvimi olarak ilk etapta bölgede acil ihtiyaçların giderilebilmesi adına globalin desteğiyle elimizden geleni yaptık. Sonrasında ise hızlıca daha geniş kapsamlı bir proje için hazırlıklara başladık ve Yalnız Değilsin projesini hayata geçirdik. Projemiz kapsamında depremzedelere psikolojik destek vermek isteyen gönüllü uzmanların bilgilerini tek bir platformda listeliyoruz. Depremden etkilenen ve destek almak isteyen vatandaşlarımız ücretsiz istedikleri uzmana ulaşabilecek” dedi.

 

DoktorTakvimi’nde kayıtlı olmayan uzmanların/doktorların ücretsiz profil açabileceği link:

https://www.doktortakvimi.com/kayit-doktor

 

DoktorTakvimi’nde kayıtlı olan uzmanların/doktorların üye formuna ulaşabileceği link:

https://www.doktortakvimi.com/depremzedeler-icin/yardim-edin

DoktorTakvimi hakkında 

İki Türk girişimci tarafından 2012 yılında kurulan DoktorTakvimi, 2014’te ticari faaliyetlerine başlamış ve elde ettiği başarılı sonuçların hemen sonrasında da pek çok ülkede faaliyet gösteren Docplanner Grubu’na satılmıştır. DoktorTakvimi.com, interneti kullanarak sağlık araştırması yapan hasta ve danışanlar ile randevularını online bir şekilde yönetmek isteyen hekim ve uzmanları buluşturan platformdur. DoktorTakvimi’nin sisteminde 191 binden fazla hekim ve uzman profili bulunmaktadır. Sistemi profesyonel olarak kullanan hekim, uzman sayısı ise yaklaşık 10 bindir. 250 özel sağlık kurumuna da hizmet veren DoktorTakvimi, aylık 9 milyon tekil ziyaretçi sayısına sahiptir. www.doktortakvimi.com

Önceki

Salih Aksu, AstraZeneca Türkiye’nin Yönetmelik Uyum Müdürü ve Güvence Ortağı Oldu

Sonraki

‘Dünyanın En Beğenilen Şirketleri’ Açıklandı: Pfizer Listede İlk Onda Yer Alıyor

Öne Çıkanlar