Dicle Gündoğdu, Hukuk ve Sürdürülebilirlik Bölüm Lideri Oldu

Dicle Gündoğdu, Hukuk ve Sürdürülebilirlik Bölüm Lideri Oldu

Roche İlaç Türkiye’nin Hukuk & Sürdürülebilirlik Bölüm Lideri Dicle Gündoğdu Oldu

Roche İlaç Türkiye, sağlık hizmetleri ekosisteminin geleceğine yön vermek üzere organizasyonel olarak güçlenmeye devam ediyor. Bu kapsamda yapılan yeni atamayla Roche İlaç Türkiye Hukuk & Sürdürülebilirlik Bölüm Lideri pozisyonuna Dicle Gündoğdu getirildi.

Yeni görevinde Gündoğdu, Roche İlaç Türkiye Liderlik Ekibi Üyesi olarak çalışmalarını yürütecek.

Dicle Gündoğdu Hakkında

Koç Üniversitesi Hukuk Bölümü’nden mezun olan Dicle Gündoğdu, City University of London’da Uluslararası Ticaret Hukuku alanında yüksek lisansını tamamladı. Çalışma hayatına Selçuk Avukatlık bürosunda başladı. 2015 yılında Roche İlaç Türkiye’ye katılarak sırasıyla Hukuk Danışmanı ve Uyum Danışmanı rollerini üstlendi. Ardından Roche’taki kariyerine 2019 yılında Hukuk ve Uyum Müdürü olarak atanarak devam etti. 2020 yılında Sanofi’de Etik ve İş Dürüstlüğü Lideri rolünü üstlenen Gündoğdu, 19 Haziran 2023 tarihinden itibaren Roche İlaç Türkiye Hukuk & Sürdürülebilirlik Lideri olarak görev almaya başladı.

Roche Hakkında

1896 yılında İsviçre’nin Basel şehrinde kurulan ve markalı ilaçların ilk endüstriyel üreticilerinden biri olan Roche, dünyanın biyoteknoloji şirketi ve In Vitro Diagnostik (vücut dışı tanı) alanında bilinmektedir. Roche, dünya çapında insanların yaşamlarını iyileştirmek için tanı ve tedavi çözümleri geliştirmek üzere bilimsel mükemmelliğe ulaşmak için çalışmaktadır.

Kişiye özel sağlık hizmetleri alanında öncü olan Roche, sağlık hizmetlerini toplum üzerindeki etkisini artıracak şekilde dönüştürmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Roche, her bir bireye en iyi sağlık hizmetini sunmak için birçok paydaşla iş birliklerine imza atarak, tanı ve tedavi alanındaki güçlü konumunu klinik uygulamalardan elde edilen veri içgörüleriyle desteklemektedir.

Roche, çalışma alanlarında benimsediği uzun vadeli bakış açısı sayesinde Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksleri tarafından üst üste 13 kez ilaç endüstrisindeki en sürdürülebilir şirketlerden biri olarak seçilmiştir. Bu, Roche’un faaliyet gösterdiği her ülkede, yaptığı yerel ortaklar ile birlikte sağlık hizmetlerine erişimi artırma çabalarının bir sonucudur.

Roche Grubu Amerika’da bulunan Genentech’in tamamına, Japonya’da bulunan Chugai Pharmaceutical şirketinin de çoğunluk hissesine sahiptir.

Ayrıntılı bilgi için www.roche.com‘u ziyaret ediniz.

Bu açıklamada kullanılan veya bahsedilen tüm ticari markalar yasalarla korunmaktadır.

Önceki

Bayer AGRO Arena Etkinliği’nde Üreticilerle Buluştu

Sonraki

Otizmli Bireylere Rehber Olacak Kitap: Gel Seninle Bir Sözleşme Yapalım

Öne Çıkanlar