Ecz. Sinem Şahin, Berko İlaç’ta Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Müdürü Oldu

Ecz. Sinem Şahin, Berko İlaç'ta Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Müdürü Oldu

Berko İlaç Çalışanlarıyla Güçlenmeye Devam Ediyor

 Başarılarının arkasında yer alan özel insan kaynağı ile Türkiye ilaç pazarında bir marka olan, “Sağlıklı Yarınlara” ulaşmada çalışmalarını sürdüren Berko İlaç, yeni atamalarıyla güçlenmeye devam ediyor.

Ecz. Sinem ŞAHİN

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ardından, İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Farmasötik Teknoloji alanında tezli yüksek lisans mezunu olan Sinem Şahin, halen Farmasötik Teknoloji anabilim dalında doktora öğrenimine devam ediyor. 2006-2016 yılları arasında Ali Raif, Sanovel, Abdi İbrahim, Deva İlaç’ta Ar-Ge departmanlarında analitik geliştirme ve formülasyon geliştirme birimlerinde çeşitli kademelerde çalıştı. 2016- 2023 yılları arasında Sanofi, Onko & Koçsel ve Genveon İlaç’ta Ar-Ge departmanlarında üst düzey yönetici olarak görev yapan Sinem Şahin, Berko İlaç’a Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Müdürü olarak atandı.

Berko İlaç Hakkında

Meslek hayatına 1970’li yıllarda eczane eczacılığıyla başlayan Ecz. Berat Beran tarafından,1984 yılında kurulan Berko İlaç, insan sağlığı için üretmeye ve çalışmaya devam etmektedir. Berko İlaç, yenilikçi ürünlerini tıbbın hizmetine kazandırmıştır. 164 ürünü, 900’e yakın çalışanı ve 21 bin metrekare kapalı alanı olan dünya standartlarındaki üretim tesisleriyle hizmet veren Berko İlaç, yıllık 90 milyon kutu üretim yaparak sağlıklı yarınlar için çalışmaktadır. Türkiye ilaç pazarında bir marka olan Berko İlaç, 2023 yılında aldığı EU GMP sertifikasıyla bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Başta Vietnam, Kore Cumhuriyeti, Ukrayna, Suudi Arabistan Krallığı, Irak, Azerbaycan ve Balkanlar olmak üzere 23 ülkeye aktif ihracat yapılmaktadır. Akredite Ar-Ge Merkezi’nde her yıl yaklaşık 20 yeni ürün projesi geliştirilmektedir. Sosyal sorumluluk konusu öncelikleri arasında yer alan Berko İlaç, pek çok vakıf ve sivil toplum kuruluşuyla birlikte projeler yürütmektedir. Çocukların sosyal gelişimine katkı sağlamak, çocuklarda sanat kültürünü oluşturmak hedefiyle hayata geçirilen, ilaç sektöründe bir ilk ve tek olan “Berko Çocuk Tiyatrosu” ve pediatri servislerinde yatan çocuk hastalar için oyun alanları kurulan “Hastanede Kalan Çocuklar Oyundan Geri Kalmasınlar” projelerinin yanı sıra; Berko İlaç köy okullarının ihtiyaçlarına destek olarak ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burslar vererek topluma katkı sağlamaktadır. www.berkoilac.com.tr

 

Önceki

Dr. Hadi Özyaşar, Berko İlaç’ta Medikal Müdür Oldu

Sonraki

Gizem Gürel, Berko İlaç’ta Pediatri, Kadın Doğum ve Dahiliye Branşlarından Sorumlu Kıdemli Ürün Müdürü Oldu

Öne Çıkanlar