Erdal Demir, Berko İlaç’ta Depo ve Lojistik Müdürü Oldu

Erdal Demir, Berko İlaç'ta Depo ve Lojistik Müdürü Oldu

Berko İlaç Çalışanlarıyla Güçlenmeye Devam Ediyor

 Başarılarının arkasında yer alan özel insan kaynağı ile Türkiye ilaç pazarında bir marka olan, “Sağlıklı Yarınlara” ulaşmada çalışmalarını sürdüren Berko İlaç, yeni atamalarıyla güçlenmeye devam ediyor.

Erdal DEMİR

İş yaşamına 1998-2001 yılları arası Cebirler Gümrükleme gümrük müşavir yardımcısı olarak başlayan Erdal Demir, 2001-2005 yılları arasında Arçelik LG ve Arçelik A.Ş. depolarında ambar memuru görevini gerçekleştirdi. Daha sonra DHL’de operasyon uzmanı görevini yürüten Demir, 2015-2023 yılları arası NHL Healthcare Logistics’de sırasıyla operasyon uzmanı, depo şefi, depo müdürü ve depo operasyonları müdürü görevlerinde bulundu. Erdal Demir, Temmuz 2023 itibarıyla Berko İlaç Depo ve Lojistik Müdürü olarak görev yapıyor.

Berko İlaç Hakkında

Meslek hayatına 1970’li yıllarda eczane eczacılığıyla başlayan Ecz. Berat Beran tarafından,1984 yılında kurulan Berko İlaç, insan sağlığı için üretmeye ve çalışmaya devam etmektedir. Berko İlaç, yenilikçi ürünlerini tıbbın hizmetine kazandırmıştır. 164 ürünü, 900’e yakın çalışanı ve 21 bin metrekare kapalı alanı olan dünya standartlarındaki üretim tesisleriyle hizmet veren Berko İlaç, yıllık 90 milyon kutu üretim yaparak sağlıklı yarınlar için çalışmaktadır. Türkiye ilaç pazarında bir marka olan Berko İlaç, 2023 yılında aldığı EU GMP sertifikasıyla bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Başta Vietnam, Kore Cumhuriyeti, Ukrayna, Suudi Arabistan Krallığı, Irak, Azerbaycan ve Balkanlar olmak üzere 23 ülkeye aktif ihracat yapılmaktadır. Akredite Ar-Ge Merkezi’nde her yıl yaklaşık 20 yeni ürün projesi geliştirilmektedir. Sosyal sorumluluk konusu öncelikleri arasında yer alan Berko İlaç, pek çok vakıf ve sivil toplum kuruluşuyla birlikte projeler yürütmektedir. Çocukların sosyal gelişimine katkı sağlamak, çocuklarda sanat kültürünü oluşturmak hedefiyle hayata geçirilen, ilaç sektöründe bir ilk ve tek olan “Berko Çocuk Tiyatrosu” ve pediatri servislerinde yatan çocuk hastalar için oyun alanları kurulan “Hastanede Kalan Çocuklar Oyundan Geri Kalmasınlar” projelerinin yanı sıra; Berko İlaç köy okullarının ihtiyaçlarına destek olarak ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burslar vererek topluma katkı sağlamaktadır. www.berkoilac.com.tr

Önceki

Gizem Gürel, Berko İlaç’ta Pediatri, Kadın Doğum ve Dahiliye Branşlarından Sorumlu Kıdemli Ürün Müdürü Oldu

Sonraki

Yasemin Söyük, Berko İlaç’ta Satış Destek ve Operasyon Yöneticisi Oldu

Öne Çıkanlar