Funda Gündoğdu, AstraZeneca Orta Doğu ve Afrika Bölge Uyum Direktörü Oldu

Funda Gündoğdu, AstraZeneca Orta Doğu ve Afrika Bölge Uyum Direktörü Oldu

AstraZeneca Türkiye’de 2006 yılından bu yana birçok görevi başarıyla üstlenen Funda Gündoğdu, 1 Mayıs 2023 tarihi itibarıyla AstraZeneca Orta Doğu ve Afrika Bölge Uyum Direktörü olarak göreve getirildi. Bu görev ile Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Liderlik Ekibi ve Uluslararası Uyum Liderlik Ekibi’ne katılan Gündoğdu, AstraZeneca Türkiye’deki mevcut Uyum İş Ortağı görevini de sürdürecek.

Funda Gündoğdu, Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü ve Saxion Hogeschool IJjselland Üniversitesi Finans ve Pazarlama Bölümü’nde lisans eğitimini, Yeditepe Üniversitesi Kamu Hukuku alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. İş hayatına 2003 yılında Koç Holding bünyesinde yer alan Beko Elektronik’te Malzeme Planlama ve Tedarik Sorumlusu olarak başladı. AstraZeneca Türkiye ailesine 2006 yılında Satınalma Uzmanı olarak katılan Gündoğdu, sonrasında 2010’da Satınalma Yöneticisi, 2013’te Yönetmelik Uyum Yöneticisi ve 2016’da Türkiye ve Körfez Ülkeleri’nden sorumlu Yönetmelik Uyum Yöneticisi / Güvence Ortağı görevlerini üstlendi. Funda Gündoğdu, 2017 yılından bu yana AstraZeneca Türkiye’de Uyum İş Ortağı görevini yürütüyor.

 

AstraZeneca Hakkında

AstraZeneca (LSE/STO/NYSE: AZN), özellikle onkoloji, kardiyovasküler, renal ve metabolik hastalıklar, solunum ve immünoloji olmak üzere üç tedavi alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve ticarileştirilmesine odaklanan küresel, bilim odaklı bir biyofarmasötik şirketidir. Genel Merkezi İngiltere’nin Cambridge kentinde bulunan AstraZeneca, 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir ve şirketin  ilaçları dünya çapında milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır.

 

Önceki

Pharminal İlaç 2023 Yılında Ürün Portföyünü Genişletmeye Hazırlanıyor

Sonraki

Pfizer Türkiye Onkoloji Kategori Liderliği’ne Ahmet Kumkumoğlu Atandı

Öne Çıkanlar