“Golden Pulse Awards” Sahiplerini Buldu

Sağlık ve iyi yaşam sektörünün itici gücü şirketlerin, ajansların ve kişilerin projeleriyle taçlanan “Golden Pulse Awards” ödül töreninin ikincisi, 5 Ocak 2023 tarihinde Shangri-La Bosphorus’ta MD Magazin ev sahipliğinde bir çok ünlü ismin katılımıyla düzenlendi. Sektör profesyonellerinin başarılarını tescilleyen, sağlık alanındaki tüm paydaşları bir araya getiren ve beş ana kategoride düzenlenen ödül töreni, Ekin Olcayto’nun sunuculuğunda gerçekleşti. 100’den fazla projenin değerlendirildiği organizasyonda başvurulardan elde edilen gelirler, Koruncuk Vakfı’na bağışlanarak kız çocuklarının eğitimine de katkı sağlandı.

Farma&OTC ve Health&Wellness ile birlikte sağlık iletişimini bir bütün olarak kapsayan ve akademik dünya, sağlık sektörü temsilcileri ve pazarlama iletişimi yöneticilerini bir araya getiren Golden Pulse Ödülleri, görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Sağlık sektörüne yenilik katmak ve her yıl başarılı çalışmalara imza atmış, sektörün önde gelen projelerinin ödüllendirilmesi için düzenlenen yarışmaya, ikinci yılında da sektör profesyonelleri yoğun ilgi gösterdi. Yarışmanın danışma kurulu ve güçlü jüri kadrosunun katıldığı törende Müge Boz, Aslı Tandoğan, Ayşe Tolga, Pınar Hotiç, Ertuğrul Postoğlu gibi ünlü simaların yanı sıra Dr. Ayça Kaya, Prof. Dr. Ender Saraç, Prof. Dr. Murat Aksoy, Beslenme Uzmanı Murat Baş gibi alanında uzman doktorlar ve ünlü akademisyenler de yer aldı.

AlchemLife, Wellcare, Borusan Oto, Tazefikir ve İletişim Ofisi sponsorluğunda gerçekleşen etkinliğin Health&Wellness kategori sponsoru Elite World Sapanca olurken; NTV, Business World Global ve Ecza Gündem de bu görkemli yarışmanın medya sponsoru oldular.  Nestle Health Science, Pierre Fabre ve Orzax’ın da kurumsal sponsoru olduğu yarışmanın ödül töreninde konuşmasını gerçekleştiren MD Magazin Genel Yayın Yönetmeni Duygu Karadeniz;

Geçtiğimiz yıl pandeminin etkisi altında kısıtlı yaşam koşullarıyla, ilk törenimizi gerçekleştirdik. İlkeli, etik ve sektöre taze bir nefes olma arzumuzla bu yıl daha büyük adımlar attık.  Her biri kendi alanında çok değerli isimler olan danışma kurulu ve dev bir jüri kadrosuyla omuz omuza hareket ettik. Her projenin hakkını kendi alanında lider olan bu değerli kadrolarla belirledik. Golden Pulse Awards‘ın, sektörün tüm paydaşlarına katkı sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

Golden Pulse’ın farklı bir misyon ve felsefeyle yola çıktığını belirten Karadeniz “Bu yarışmanın felsefesini kurgularken, yayıncılık öğrenimlerimiz ve birikimlerimizle neden sektördeki değerli işleri onurlandırmayalım, neden daha iyileri için itici motivasyon gücü olmayalım diye yola çıkmıştık ve bugün bunu başardık. Bu yolda sağlık ve iyi yaşam sektöründen insanların teşviki geçtiğimiz yıl inşa ettiğimiz güven köprüsüyle bizi daha da güçlendirdi. Sektör, bize olan inancıyla desteğini esirgemedi. Sağlık ekosistemine bu tarz yarışmaların katkı sağlayacağına inanıyoruz. Hali hazırda hem Farma&OTC hem Health&Wellness hem de Sağlık İletişimi’ni bir bütün olarak kapsayan başka bir yarışma bulunmuyor. İlki başarmanın verdiği mutluluğu yaşıyoruz” dedi.

Yarışmaya yapılan başvurulardan elde edilen gelir, Koruncuk Vakfı’na bağışlanarak “Hayalim Okul” diyen kız çocuklarının hayallerine bir adım daha yaklaşmasına destek oldular. Koruncuk Vafkı Yönetim Kurulu Başkanı Av. Figen Samuray ise törende yaptığı konuşmada vakfın faaliyetlerinden bahsederken bu yarışmayla sağlanan gelirin vakıflar ve destek sağladıkları çocuklar için çok anlamlı olduğunu belirtti.

30 farklı kategoride projenin ödüllendirildiği yarışmanın danışma kurulunda Tazefikir Kurucusu Çağlar Gözüaçık, İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya, Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Murat Aksoy, Acıbadem Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Murat Baş ve sağlık sektörünün önde gelen kadın yöneticileri Pierre Fabre Türkiye Ülke Müdürü Dr. Hande Demirdere ve Digipano Health Yöneticisi Beril Koparal görev aldı.   

GOLDEN PULSE ÖDÜL SAHİPLERİ:

YILIN EN BAŞARILI İLAÇ DIŞI ÜRÜNÜ: ADVANCEMAX LİPOZOMAL MELATONİN SPREY / MEDINITI

YILIN EN BAŞARILI DERMOKOZMETİK ÜRÜNÜ: HAMETOL CİLDİN İÇİN EN İYİSİ O! / ABDİİBRAHİM

YILIN EN BAŞARILI İNOVASYONU: ADVANCEMAX LİPOZOMAL MELATONİN SPREY / MEDINITI

YILIN EN BAŞARILI AR-GE ÇALIŞMASI: INFLAMAX / IMUNEKS FARMA

YILIN EN BAŞARILI TIBBİ CİHAZI: SİNOMARİN / WELLCARE

YILIN EN BAŞARILI KURUM İÇİ EĞİTİMİ: POLİFARMA SOKAĞI SOSYAL PLATFORMU / POLİFARMA

YILIN EN BAŞARILI ECZACI EĞİTİMİ: EAU THERMALE AVENE GÜNEŞ KATEGORİSİ ECZACI EĞİTİMİ / PIERRE FABRE                                

YILIN EN BAŞARILI SPONSORLUK & İŞ BİRLİĞİ: EBA PROJESİ / TAZEFİKİR

YILIN EN BAŞARILI HEALTH & WELLNESS PROJESİ: PFIZER BAK NE GÜZELSİN SOSYAL MEDYA KAMPANYASI / SAĞLIK BAHÇESİ

YILIN EN BAŞARILI HEALTH & WELLNESS ETKİNLİĞİ: RESTART İÇTEN DIŞA EN İYİ SEN / PINAR ÖZDEMİR HOTİÇ

YILIN EN BAŞARILI HEALTH & WELLNESS KONULU SOSYAL MEDYA HESABI: DİKKAT KIRILABİLİR SOSYAL MEDYA HESABI / TAZEFİKİR

YILIN EN BAŞARILI HEALTH & WELLNESS APLİKASYONU: MS+ / ROCHE TÜRKİYE & ALBERT HEALTH

YILIN EN BAŞARILI ÜRÜN/HİZMET LANSMANI/RELANSMANI: HAMETOL BAKIM KREMİ- CİLDİN İÇİN İYİSİ O! / ABDİİBRAHİM

YILIN EN BAŞARILI WEBSİTESİ: NOBELYUM / TAZEFİKİR

YILIN EN BAŞARILI DİJİTAL İLETİŞİM KAMPANYASI/PROJESİ: ÖYLE SÖYLEME EBA TV / TAZEFİKİR

YILIN EN BAŞARILI EĞİTİM/BİLGİLENDİRME PROJESİ: ROYAL CANIN MASTERS OF TOMORROW / THE OTHER’S

YILIN EN BAŞARILI SAĞLIK İLETİŞİMİ KAMPANYASI: SAĞLIKLI BÖBREK SAĞLIKLI HAYAT / PERFECTION İSTANBUL 

YILIN EN BAŞARILI DİJİTAL İLETİŞİM ÇALIŞMASI: BENİMSESİM / TAZEFİKİR                                           

YILIN EN BAŞARILI TV/YOUTUBE FİLMİ: GARDINI SEÇ / MULLENLOWE

YILIN EN BAŞARILI INFLUENCER İLETİŞİMİ: HER TARZA PHILIPS ONE BLADE / PHILIPS

YILIN EN BAŞARILI ÜRÜN/MARKA LANSMANI/RELANSMANI: ENTEROGERMINA-ASLI TANDOĞAN İŞBİRLİĞİ İLE DEN-G’NİN MACERALARI / SANOFI TÜRKİYE

YILIN EN BAŞARILI BİLİNÇLENDİRME/FARKINDALIK PROJESİ: ROYAL CANIN YOUTUBE İÇERİK SERİSİ / THE OTHER’S

YILIN EN BAŞARILI YENİLİKÇİ MECRA KULLANIMI/GERİLLA PROJESİ: VITAL PROTEINS-VITAL STATION / NESTLE HEALTH SCIENCE

YILIN EN BAŞARILI ÖZEL GÜN İLETİŞİMİ/GERÇEK ZAMANLI İLETİŞİM ÇALIŞMASI: DAY2DAY COLLAGEN THE ALL BODY DİYETİSYENLER GÜNÜ PROJESİ / ORZAKS İLAÇ 

YILIN EN BAŞARILI AMBALAJ TASARIMI: WELLCARE OMEGA 3 ÜRÜN AİLESİ / WELLCARE

YILIN EN BAŞARILI HAYVAN SAĞLIĞI ÜRÜNÜ İLETİŞİMİ: ROYAL CANIN YOUTUBE İÇERİK SERİSİ / THE OTHER’S

YILIN EN BAŞARILI PAZARLAMA EKİBİ: ORZAKS İLAÇ PAZARLAMA EKİBİ / ORZAKS İLAÇ

YILIN PROJESİ: BENİMSESİM / TAZEFİKİR

FARMA & OTC JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ: PHARMUP HUB / SANOFI TÜRKİYE

SAĞLIK İLETİŞİMİ JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ: SAĞLIK OKURYAZARLIĞI SAĞLIĞI ANLAMAK / TAZEFİKİR

MD MAGAZİN – HAKKINDA
Sağlık dünyasındaki gelişmeleri yakından takip eden, trendleri ve değişimleri okurlarıyla doğru, dürüst ve tarafsız habercilik anlayışıyla buluşturmak için çaba harcayan, sektörün bir basamak daha ileriye taşınmasına bir nebze de olsun katkısı olmasını umut eden MD Magazin, iki ayda bir okurlarıyla buluşan sektörel bir yayındır. Sağlık sektörünün nabzını tutan MD Magazin sektördeki  gelişmeleri okurlarıyla paylaşarak sektördeki farkındalığı artırmayı, doğru bilgiyi yaymayı hedefler. 

Önceki

Bilim Gençlerle Kazanacak Projesi 2023’e Yeni Bilim Etkinlikleriyle Merhaba Diyor

Sonraki

Boehringer Ingelheim Türkiye Çalışanları,Bİ-LET Programı ile Potansiyellerini Keşfediyor

Öne Çıkanlar