Janssen Türkiye’de Atama

janssen

Başak Yılmaz dünyanın en büyük sağlık şirketlerinden olan Johnson & Johnson’ın ilaç şirketi Janssen Türkiye’ye Kurumsal İlişkiler Direktörü olarak atandı.

Janssen Türkiye bilimsel mirası, inovatif bakış açısı ve global vizyonundan beslenen hasta odaklı yaklaşımı ile 22 yıldır Türkiye’de faaliyet göstermektedir. Janssen Türkiye Başak Yılmaz’ı Kurumsal İlişkiler Direktörü olarak liderlik ekibine dahil etti.

Başak Yılmaz toplum sağlığı için kamu, akademi ve sağlık çalışanlarıyla güçlü iş birlikleri kuran Janssen Türkiye’de;1 Şubat 2021 itibarıyla Janssen Türkiye Kurumsal İlişkiler Direktörü olarak göreve başlamıştır. Kurumsal İlişkiler, Ruhsatlandırma ve Pazara Erişim departmanı iş süreçlerinin ve ekiplerinin yönetiminden sorumlu olacak.

Başak Yılmaz, Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 20 yılı aşkın süredir ilaç sektöründe güçlü stratejik düşünme, dahil edici ve kapsayıcı liderlik özellikleriyle birçok başarıya imza atmıştır. 2001-2015 yılları arasında Ruhsatlandırma ve Pazar Erişim Alanı’nda çeşitli rollerde görev aldı. 2016 yılında Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği’ne Sağlık Politikaları Direktörü olarak katılan Başak Yılmaz 2017 yılından beri AIFD’de Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev almaktaydı.

Önceki

GSK, İlaca Erişim Endeksi’nde Liderliğini Koruyor

Sonraki

Boehringer Ingelheim Türkiye’de Üst Düzey Atama

Öne Çıkanlar