Johnson & Johnson Çalışanları, Afetlerden Etkilenen Çocuklar için Pedalladı

Johnson & Johnson Çalışanları, Afetlerden Etkilenen Çocuklar için Pedalladı

Johnson & Johnson çalışanları, dünyanın dört bir yanında, afetlerden etkilenen çocuklar için pedal çevirdi. Türkiye, Suriye ve Libya’daki doğal afetlerden etkilenen çocukları, bakımverenleri ve Fas’taki çocukların uzun vadeli gelişim ihtiyaçlarını desteklemek için pedal çeviren ekip, UNICEF’e bağışlanmak üzere 200 bin Avro topladı.

Bu yıl 6. kez düzenlenen “Çocuklar için Pedallıyoruz” etkinliğinde, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki (ve dünyanın geri kalanındaki) tüm Johnson & Johnson çalışanları güçlerini birleştirerek aile ve arkadaşları ile bulundukları bölgelerde ya da lokal olarak düzenlenen etkinliklerde pedal çevirdi. 

7 Ekim tarihinde, Johnson & Johnson Türkiye çalışanları Beykoz Ormanlarında 100’den fazla çalışan ve ailelerinin yanı sıra UNICEF temsilcilerinin de katıldığı bir bisiklet sürme etkinliği düzenledi.

Johnson & Johnson’ın, UNICEF’in çocuklara yönelik desteği kapsamındaki taahhüdünün bir parçası olarak, Johnson & Johnson Vakfı (Janssen EMEA CSR Fonu), Türkiye, Suriye ve Libya’daki doğal afetlerden etkilenen yaklaşık 4 bin çocuğu, ailelerini ve Fas’taki çocukların uzun vadeli gelişim ihtiyaçlarını desteklemek için UNICEF’e toplam 200 bin Avro bağışta bulunacak. 

Tüm dünyada Johnson & Johnson çalışanlarının çocuklar için pedal çevirdiği etkinlikte 3.500’den fazla katılımcıyla bugüne kadarki en yüksek katılımcı sayısına ulaşıldı. Kat edilen tüm kilometrelerin bir uygulamaya kaydedildiği etkinlikte, aşılan mesafeler tüm katılımcıların topladığı bağışa eklendi. Johnson & Johnson İstanbul ofisinde düzenlenen özel bir toplantı ile bağış çeki UNICEF temsilcilerine takdim edildi.

Önceki

Berko İlaç’tan Stratejik İş Birliği

Sonraki

Lilly İlaç, ETİKA Türkiye Etik Ödülünü 11’inci kez kazandı 

Öne Çıkanlar