Lilly İlaç, Türkiye’nin En İyi İşverenleri Arasında

Lilly İlaç, Türkiye’nin En İyi İşverenleri Arasında

Lilly İlaç, küresel olarak 30 yılı aşkın süredir iş yeri kültürü ve çalışan deneyimi alanında uzmanlığını ortaya koyan Great Place to Work® Enstitüsü tarafından açıklanan Türkiye’nin En İyi İşverenleri™ 2023 listesinde  yer aldı.

Tüm dünyadaki insanların yaşamlarını iyileştiren ilaçlar yaratmak için insana verilen değeri keşif ile birleştiren Lilly İlaç, Great Place to Work® sertifikalı yerel ve uluslararası işverenlerin dahil olduğu Türkiye’nin en iyi işverenleri araştırmasına dayanan Türkiye’nin En İyi İşverenleri™ 2023  listesine girdi.

Lilly İlaç

Lilly İlaç, şirket kültürü ve çalışanlara yönelik uygulamalarıyla Great Place To Work® tarafından açıklanan Türkiye’nin En İyi İşverenleri™ 2023 listesinde yer alarak Türkiye’nin En İyi İşvereni™ unvanını almaya hak kazandı.

 Lilly Türkiye olarak her zaman hem sektörde hem de şirket içinde dürüstlük, mükemmellik ve insana verilen değeri ön planda tutan bir vizyona sahip olduklarını belirten Lilly Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Defne Orhun, “Birbirimizi önemsediğimiz ve birbirimize güvendiğimiz, çeşitliliğe önem veren, dahil edici ve eşitlikçi bir çalışma kültürüne sahibiz.  Dünya çapında kabul gören Great Place to Work Enstitüsü tarafından açıklanan bu listede yer almamız ve çalışanlarımızın deneyimleri ve değerlendirmeleri sonucunda bu ödülü kazanmış olmamız çok değerli. Lilly İlaç olarak, yaptığımız her işte bize kılavuzlık eden köklü değerlerimiz, şirket kültürümüz ve çalışanlarımızın mutluluğuna odaklanan insan kaynakları uygulamalarımızla tüm Lilly Türkiye ekibi olarak elde ettiğimiz bu başarıyı daha ileri taşımak üzere çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Lilly Türkiye Genel Müdürü Emily Millette, “Lilly Türkiye’de yenilikçilik anlayışına büyük önem veriyoruz. Yenilikçiliği, çalışma modelimizde ve insan kaynakları uygulamalarımızda güçlü bir şekilde etkinleştiriyoruz. Çalışanlarımıza mutlu olabilecekleri, beklentilerini karşılayabilecek bir iş yeri sunmak için de sürekli olarak gelişen ve değişen, her defasında daha iyiye taşınan bir yapıya sahibiz. Great Place to Work® tarafından gerçekleştirilen analizlere dahil olarak ‘Harika İşyeri Sertifikası’nı almaya hak kazanmamızın ardından Türkiye’nin En İyi İşverenleri™ 2023 listesinde yer almamız ve  çalışan deneyimi konusunda fark yaratarak Türkiye’nin En İyi İşvereni™ unvanıyla ödüllendirilmemiz, ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu bize bir kere daha göstermesi açısından çok kıymetli.” ifadelerini kullandı.

 

Lilly İlaç hakkında:

Tüm dünyadaki insanların yaşamlarını iyileştiren ilaçlar yaratmak için, insana verilen değeri keşif ile birleştirmek amacıyla 1876 yılında ABD’de kurulmuş olan Lilly, 146 yıllık güçlü bir mirasa sahiptir. Dünya çapında 38.000’den fazla çalışanı olan Lilly‘nin yedi ülkede üretim tesisi bulunmakta ve ürünleri 120 ülkede pazarlanmaktadır. Araştırma ve geliştirme alanında yaklaşık 9.100 çalışanı ve yedi ülkede Ar- Ge merkezi bulunan Lilly, 55’ten fazla ülkede klinik araştırmalar yürütmektedir. Lilly, Türkiye’deki faaliyetlerine 1950’lerde, ürünlerinin bir Türk şirketi ortaklığında üretilip dağıtılmasıyla başlamış, 1993 yılında bu çalışmalarını Lilly İlaç Ticaret Ltd. Şti. çatısı altında toplamıştır. O tarihten bu yana Lilly, Türkiye’de, endokrinoloji, merkezi sinir sistemi hastalıkları, onkoloji, dermatoloji, romatoloji, migren ve erkek sağlığı tedavi alanlarındaki yenilikçi ürünlerini Türkiye’deki hastaların erişimine sunmaktadır. www.lilly.com.tr

Önceki

AstraZeneca Türkiye, “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” Arasında Zirvede!

Sonraki

Yumurtalık (Over) Kanserinin Erken Teşhisi İçin “Merak Et Kendini”

Öne Çıkanlar