Menarini Angina Tedavisine Yönelik Yaklaşımlara Dikkat Çekmek İçin Metaverse Evrende Hekimlerle Buluştu

Menarini Angina Tedavisine Yönelik Yaklaşımlara Dikkat Çekmek İçin Metaverse Evrende Hekimlerle Buluştu

Menarini, “Stabil Angina: Tedavi Yönetimini Yeniden Düşünmek” konulu hekim toplantısını Metaverse evreninde gerçekleştirdi. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden Kardiyoloji hekimlerinin katılımıyla gerçekleşen Metaverse toplantısının moderatörlüğünü Prof. Dr. Murat Özdemir yaptı. Prof. Dr. Sadi Güleç ve Prof. Dr. Cem Barçın’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıda angina tedavisine yönelik yaklaşımlar ve tedavi seçenekleri tartışıldı.

Hayata sağlık katmak vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Menarini, dijital dünyada hekimlere yönelik projelere ve online etkinliklere imza atmaya devam ediyor. Menarini Türkiye’nin angina alanından sorumlu kardiyoloji ekibi tarafından 14 Mart ve 16 Mart tarihlerinde düzenlenen bilimsel toplantılarda, angina tedavisine yönelik yaklaşımlar ve tedavi seçenekleri konuşuldu. Menarini Türkiye tarafından Kardiyoloji hekimlerine yönelik gerçekleştirilen Metaverse evrenindeki ilk bilimsel toplantılardan biri olan bu buluşmanın konu başlığı “Stabil Angina: Tedavi Yönetimini Yeniden Düşünmek” oldu.

Sanal gerçeklikten faydalanarak gerçekleştirilen toplantıda, Prof. Dr. Murat Özdemir,  Prof. Dr. Sadi Güleç ve Prof. Dr. Cem Barçın anginada kullanılan tedavi seçeneklerini ve girişimsel tedavi uygulanan zorlu bir olguyu tartıştılar.

Toplantıda konuşma yapan Prof. Dr. Sadi Güleç, “Stabil kronik angina hastalığı olan biri bana geldiğinde ilk düşündüğüm yaşam süresini nasıl uzatacağım oluyor. Tedavide, invaziv yaklaşımda odak noktamız iskemiye neden olan ciddi darlıklardır. Öte yandan sadece önemli darlıkları bulup stent takmamız sorunu çözememekte. Meydana gelen kalp krizlerinin büyük çoğunluğu iskemiye neden olmayan plakların yırtılması neticesinde meydana gelmektedir” dedi.

Toplantıda konuşan Prof. Dr. Cem Barçın ise, stabil koroner hastalığı olan bir bireyde revaskülarizasyonun temel olarak yaşam kalitesini artırdığını ancak mortalite, miyokard infaktüsü gibi sert sonlanım noktalarını büyük ihtimalle değiştirmediğini ve sürecin nasıl yönetileceği konusunda karar verirken hastalara bu bilginin gerçekçi bir şekilde aktarılıp hasta tercihlerinin de göz önüne alınması gerektiğini belirtti.

Metaverse evreninde gerçekleşen bu toplantıya hekimlerin oluşturdukları avatarlarıyla katılmaları sağlandı. Menarini, önümüzdeki süreçte dijital sağlık alanında inovatif çözümler ve farklı dijital yaklaşımlarla hekimleri buluşturmaya devam edecek.

Angina Nedir?

Genellikle göğsün ön kısmında meydana gelen (ancak boyun, omuzlar, çene ya da kollara da yayılabilen) ve fiziksel efor veya duygusal stres ile ortaya çıkabilen ağrı ya da sıkıştırma tarzı rahatsızlık hisssine Angina denilmektedir. Batı ülkelerinde milyonda yaklaşık 30.000 ila 40.000 kişiyi etkileyen kronik stabil anginanın, hem erkeklerde hem de kadınlarda yaşla birlikte görülme sıklığı artmaktadır.

Angina da tıpkı diğer hastalıklar gibi tedavinin yanında hastaların yaşam şekillerini değiştirmeleriyle düzelebilmektedir. Sigaranın tamamen bırakılması, fiziksel aktivite

sağlıklı ve dengeli beslenme, vücut kütle indeksinin 18.5-24.9 olarak hedeflenen kiloya ulaşmak ve kan basıncı kontrolü ile mümkündür.

Menarini Türkiye Hakkında

1886 yılında Napoli’de kurulan Menarini, dünya çapında 140 ülkede 17.000’den fazla çalışanıyla ilaçtan tüketici sağlığına kadar geniş bir alanda sağlık çözümleri sunmaktadır. İtalya’nın ilaç firması olan Menarini, 2001 yılında I.E. Ulagay firmasını bünyesine katarak Türk sağlık sektörüne girmiştir. 3 kıtada 38 ülkenin bulunduğu Türkiye, Ortadoğu ve Afrika bölgesini “Bölgesel Merkez” olarak seçtiği Türkiye’den yönetmektedir. Dünyadaki 18 üretim tesisinden biri olan İstanbul’daki fabrikasında, Türkiye ve bölge ülkelere sunulan ilaçların üretimini yapmaktadır. Kincentric Best Employers Türkiye 2021 programı kapsamında Türkiye’nin İş Yerleri arasında seçilen Menarini Türkiye, 1000’e yakın çalışanıyla birlikte 300’den fazla ürün ve farklı tedavi seçeneğiyle insanlara daha fazla sağlık sunmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz; www.menarini.com.tr

Önceki

Türkiye’de Yılda 234 Bine Yakın Yeni Kanser Teşhisi Konuyor

Sonraki

Allergan Aesthetics Türkiye’nin Yeni Genel Müdürü Adrian Louzao Pino Oldu

Öne Çıkanlar