Menarini Türkiye Gönüllüleri Gençlerin Eğitimi İçin Koştu

Menarini Türkiye, sosyal sorumluluk projeleri aracılığıyla hayatlara dokunmaya devam ediyor. Menarini Türkiye gönüllüleri, 6 Kasım’da 44. kez gerçekleşen İstanbul Maratonu’nda Türk Eğitim Vakfı’nın oluşturduğu “Yarıda Kalmasın” burs fonuna destek olmak için koştu.

Menarini Türkiye ekibinden yaklaşık 200 kişinin katılımıyla oluşturulan Menarini Türkiye Gönüllüleri, 44. İstanbul Maratonu’nda Türk Eğitim Vakfı için koştu.

Menarini Türkiye gönüllüleri, maraton hazırlık sürecinde “İyilik Peşinde Koş Platformu” üzerinden oluşturdukları bireysel kampanyalarla sosyal medya hesapları üzerinden Türk Eğitim Vakfı (TEV)’in burs fonu için 24 Ekim tarihi itibariyle bağışları toplamaya başladı. Toplanan bağışlar kampanya bitiş tarihi olan 21 Kasım’da TEV’in maddi zorluklar nedeniyle eğitim hayatlarını tamamlayamayan öğrencilerin eğitimi için hayata geçirdiği “Yarıda Kalmasın” burs fonuna aktarıldı.

Menarini Türkiye’den İstanbul Maratonu’na katılacaklar için bilgilendirme videoları

Gönüllü katılımcılar İstanbul Maratonu’nda öğrencilerin eğitimlerinin tamamlanması amacıyla koşarken, Menarini Türkiye hayata sağlık katmak için bilinçlendirme çalışmalarına kurumsal sosyal medya hesapları üzerinden devam etti. Maraton sırasında ve sonrasında yaşanabilecek komplikasyonlarını en aza indirmek amacıyla koşu öncesi ve sonrası yapılması gerekenlerle ilgili bilgilendirme postları paylaşıldı.

Menarini Türkiye pazarlama ekibi ağrı grubu öncülüğünde gerçekleştirilen kampanya kapsamında maratona hazırlık için uzman isimlerden Prof. Dr. Tahsin Beyzadeoğlu ve  Diyetisyen & Beslenme Uzmanı Gizem Polat ile bilgilendirme videoları çekildi.  Hazırlanan videolarda; vücudun maraton sırasında zorlanmaması için öncesinde nasıl beslenilmesi gerektiği, koşuya başlamadan önce ısınmanın ve koşu bitiminde esneme yapmanın gerekliliği ve spor sakatlanmalarında ağrı yönetimi gibi çeşitli konular ele alındı.

İstanbul Maratonu’na katılan Menarini Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Ecz.Işıl Çelik Uzunçakmak yaptığı açıklamada Menarini Türkiye Maraton Gönüllüleri olarak bu önemli etkinliğe katılım sağlayarak öğrencilerin eğitimleri için destek olmanın büyük bir mutluluk olduğunu ifade etti. Uzunçakmak,  “Menarini Türkiye olarak gençlerin eğitimlerine destek verilmesini önemsiyoruz. Birlikte çalıştığımız 200’e yakın arkadaşımızın da bireysel gönüllü destekleriyle böylesine anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine katkı sağlamaları çok kıymetli. Yıllardır devam eden İstanbul Maratonu çeşitli derneklerin katılımı ve bir çok insana umut olmasıyla adeta bir iyilik maratonu. Biz de bu yıl maratonda yerimizi aldık ve Menarini Türkiye Gönüllüleri olarak Türk Eğitim Vakfı’na destek olduk. Bununla birlikte spor sakatlanmaları, sporcu sağlığı, beslenme ve takviye kullanımı ile ilgili bilinçlendirme videolarımızla da sosyal medyadan katkı sağlamaya gayret ettik. Bu harika etkinliğe katılım sağlayan ve destek veren tüm ekip arkadaşlarıma ve bağışçılarımıza en kalpten duygularla teşekkür ediyoruz. Menarini olarak, insanlara daha fazla sağlık ve daha fazla mutluluk sunmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Menarini Türkiye Hakkında

1886 yılında Napoli’de kurulan Menarini, dünya çapında 140 ülkede 17.000’den fazla çalışanıyla ilaçtan tüketici sağlığına kadar geniş bir alanda sağlık çözümleri sunmaktadır. İtalya’nın en büyük ilaç firması olan Menarini, 2001 yılında Türkiye’nin ilk ilaç firması İ.E. Ulagay’ı satın alarak Türk sağlık sektörüne girmiştir. 3 kıtada 38 ülkenin bulunduğu Türkiye, Ortadoğu ve Afrika bölgesini “Bölgesel Merkez” olarak seçtiği Türkiye’den yönetmektedir. Menarini Türkiye, ilaç sektöründe 100 yılı aşkın tecrübesi ile kaliteli ve erişilebilir sağlık çözümleri sunmaktadır. İstanbul’daki fabrikasında Türkiye ve bölge ülkelere sunulan ilaçlarının üretimini yapan Menarini, Türkiye’deki 1000’e yakın çalışanıyla birlikte 300’den fazla ürün ve farklı tedavi seçeneğiyle insanları sağlıklı bir gelecekle buluşturmak için çalışmaktadır. Kincentric Best Employers Türkiye 2021 programı kapsamında Türkiye’nin En İyi İş Yerleri arasında seçilen Menarini Türkiye, insan sağlığı için değer yaratmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Önceki

TAB İlaç OSENDE Collagen Ailesini Düzenlediği Lansmanla Tanıttı

Sonraki

Abdi İbrahim, Şampiyon Milli Yüzücü Merve Tuncel’in Sponsoru Oldu

Öne Çıkanlar