Menarini Türkiye Korona Kahramanlarına 20 Milyon Adım Bağışladı

14 Mart Tıp Bayramında başlayan ve 3 ay süren “Her Adım Değerli” sosyal sorumluluk kampanyası Help Steps uygulaması üzerinden yürütüldü. Kampanya dahilinde, sağlık mesleği mensuplarının özel günlerine dikkat çekmek ve pandemi döneminde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının çocuklarının eğitimine destek olmak amaçlandı.

Her Adım Değerli” kampanyası ile Menarini Türkiye çalışanlarının bağışladığı 20 milyondan fazla adım Türk Eğitim Vakfı Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’na aktarıldı.           

Menarini Türkiye Tıp Bayramı, Hemşireler Günü ve Eczacılık Günü kapsamında başlattığı adım bağışı kampanyası ile pandemi döneminde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının çocuklarının eğitimi için Help Steps uygulaması içinde açılan burs fonuna katkıda bulundu. 14 Mart Tıp Bayramı’nda başlatılan “Her Adım Değerli” kampanyası, 14 Haziran’da sona erdi.

Adım bağışı kampanyası süresince, Menarini çalışanları toplamda 20.572.410 milyon adım atarak 10 milyon adım hedefini aşmış oldu. “Her Adım Değerli” kampanyası ile atılan her bir adım Türk Eğitim Vakfı Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’na aktarıldı.

Menarini Türkiye Ülke Müdürü Cenk Balcı “Her Adım Değerli” sosyal sorumluluk kampanyası hakkında yaptığı açıklamada “Menarini Türkiye olarak yürüttüğümüz bu kampanya ile özellikle pandemi döneminde sağlık çalışanlarının göstermiş oldukları cesur ve özverili çalışmalar için kendilerine teşekkürlerimizi sunmayı ve attığımız her adımda Türk Eğitim Vakfı (TEV) Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’na katkı sağlamayı hedefledik.” dedi.

Balcı, kampanya başında hedefledikleri adım sayısını aştıklarını belirterek, “Menarini Türkiye olarak, böylesine kapsayıcı ve anlamlı bir iyilik ve sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmiş olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Süreç boyunca kampanyamıza adımlarıyla katkı sağlayan tüm ekibe teşekkür ederim. Önümüzdeki dönemde de farklı sosyal sorumluluk projelerimizle kamuoyunda farkındalık yaratmaya ve sağlık çalışanlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Önceki

Menarini Türkiye ile Sanat Dünyasına Yolculuk

Sonraki

Miyastenia Gravis’li Hastaların Tanı Aldıktan Sonra Tedaviyle Yaşam Süreleri Artıyor

Öne Çıkanlar