Menarini Türkiye’de Üst Düzey Atama

Menarini Türkiye’de Üst Düzey Atama

İtalya’nın en büyük ilaç şirketi Menarini, META Bölgesindeki büyüme stratejisini desteklemeye ve operasyonel etkinliğini güçlendirmeye devam ediyor.

Menarini Türkiye’den META Bölgesi’ne (Orta Doğu, Türkiye, Afrika) önemli bir atama daha gerçekleşti.

Bu kapsamda Menarini İstanbul Fabrika Direktörü Yılmaz Mesut, mevcut görevinin yanı sıra META Bölgesi Üretim Bilimi & Teknolojileri Lideri görevini de üstlendi.

İstanbul Üniversitesi Kimya Bölümünde lisans derecesini tamamlayan Yılmaz Mesut, eş zamanlı olarak aynı üniversitede katıldığı Pedagojik Formasyon sertifika programını tamamladı. Yüksek Lisansını İstanbul Üniversitesi’nde İnorganik Kimya alanında yaptıktan sonra, ExeMBA derecesini Sabancı Üniversitesi’nde gerçekleştirdi. Okan Üniversitesi’nde İşletme alanında doktora programına devam eden Mesut’un ilaç sektöründe yerli ve uluslararası organizasyonlarda; strateji, tedarik zinciri yönetimi, üretim, kalite, teknik ve yatırım projeleri yönetimi gibi farklı alanlarda 20 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Yılmaz Mesut, Menarini Türkiye’ye katılmadan önce son olarak Novartis Teknik Operasyonlar Katı Ürünler Amerika (Kuzey, Orta ve Güney Amerika) ve Özellikli Teknolojiler Platformu Strateji Executive Direktorü olarak görev yapmıştır.

Önceki

AstraZeneca Türkiye’den ‘‘Benim Adım İnsan’’ Projesi

Sonraki

MS Hastalarının Hayatını Kolaylaştıracak Uygulama: MS+

Öne Çıkanlar