Mete Türkyılmaz, Sanovel’in Bilgi Teknolojileri Direktörü Olarak Göreve Başladı

Mete Türkyılmaz, Sanovel’in Bilgi Teknolojileri Direktörü Olarak Göreve Başladı

Mete Türkyılmaz, Sanovel’in Bilgi Teknolojileri Direktörü Olarak Göreve Başladı

Türk ilaç sektörü şirketlerinden Sanovel, stratejik hedefleri doğrultusunda yönetim kadrosunu güçlendirmeye ve organizasyonel yapısını genişletmeye devam ediyor. Bu kapsamda 25 yılı aşkın tecrübeye sahip Mete Türkyılmaz Sanovel’in Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak Eylül 2023 itibarıyla göreve başladı.

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Almanca İşletme bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise Koç Üniversitesi e-MBA Programı ile tamamlayan Mete Türkyılmaz, kariyer yaşamına 1997 yılında Otokoç Otomotiv şirketinde başladı. 2000 yılında KoçSistem Bilgi ve İletişim Hizmetleri şirketinde Bilgi Teknolojileri Müdürü olarak görev yapan Türkyılmaz, 2003 yılında Koç Holding bünyesinde Bilgi Teknolojileri Denetim Grup Müdürü olarak kariyer yaşamını sürdürdü. 2007 itibarıyla Anadolu Grubu’nda Holding bünyesinde sırasıyla İç Denetim Müdürü, Koordinatörü ve Bilgi Sistemleri Yöneticisi görevlerinde bulundu. 2018’de Yıldız Holding ve Pladis Nijerya organizasyonunda Bilgi Teknolojileri ve Finans operasyonlarının sorumluluğunu üstlendi. Ardından Accenture bünyesinde SAP ABAP ekibinin ve global SAP ve CRM projelerinin danışmanlık hizmetlerinin yönetiminde görev aldı. Son olarak Mobisis Şirketler Grubu bünyesinde üst düzey görevde bulunan Türkyılmaz, kariyer yaşamı süresince çeşitli lokal ve global projelere de danışmanlık yaptı. 25 yılı aşkın kariyer hayatı boyunca bilgi teknolojileri stratejilerinin oluşturulması, teknolojik yatırımlar ile yerel ve global bilgi teknolojileri operasyonlarının yönetimi, SAP, JDE Edwards, IFS gibi ERP\MRP projelerinin implementasyonu ve yönetiminde görev alan Yılmaz, Yeditepe Üniversitesi İşletme bölümünde doktora eğitimine devam ediyor. Mete Türkyılmaz, Sanovel’de dijital dönüşüm, büyüme stratejileri ve organizasyonel ihtiyaçlar kapsamında yürütülen tüm bilgi teknolojileri süreçlerinin yönetiminden sorumlu olacak.

Sanovel Hakkında

Türk ilaç sektörünün oyuncularından olan Sanovel, 1983 yılında Eczacı Erol Toksöz tarafından kuruldu.  Portföyü ve kilit terapötik alanlardaki ürün çeşitliliği ile Sanovel, yılda 227 milyon kutu üretim kapasitesine ve European cGMP (İyi Üretim Uygulamaları) sertifikasına sahiptir. Dünyanın sağlık otoritesi kabul edilen Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu (FDA) tarafından denetlenerek majör ve kritik bulgu olmadan onay alan Türk ilaç şirketi olan Sanovel, güçlü Ar-Ge’si ve patent/fikri haklar alanlarındaki yetkinlikleri ve başarılarıyla da sektöründe öne çıkmaktadır. Birçok tedavi alanında pazara ilk eşdeğer ürün sunan şirket olan ve bu sene 40. yılını kutlayan Sanovel, Türk ilaç endüstrisine ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya ve 1.600’ü aşkın çalışanı ile toplumların bir ömür sağlığı için var gücüyle çalışmaya devam ediyor.

www.sanovel.com.tr

 

Önceki

“Kontrol Sende Cevabı Gende” Platformu Hizmete Girdi

Sonraki

“Bilim Gençlerle Kazanacak” Projesinin İkinci Dönemi Başlıyor

Öne Çıkanlar