MSD Türkiye’de Atama

MSD Türkiye

MSD Türkiye’de yeni atama gerçekleşti. Renan Özyerli MSD Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EEMEA) Bölge Başkanlığına Atandı!

Hastalıklarla mücadelede yeni ilaç ve aşıların keşfedilmesine ve geliştirilmesine katkıda bulunan MSD’de üst düzey atama gerçekleşti. MSD Türkiye yeni Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EEMEA) Bölge Başkanı’nı açıkladı. MSD Türkiye Bölgesi (Türkiye, Ukrayna ve BDT ülkeleri) Genel Müdürü Renan Özyerli, MSD EEMEA Bölge Başkanlığına terfi etti. Renan Özyerli, MSD’nin dünyadaki en geniş bölgelerinden biri olan EEMEA’daki tüm strateji ve operasyonlarını yürütecek. 70’den fazla ülkede faaliyet gösteren MSD, yaklaşık 1.800 çalışanı ile bölgedeki ilk 5 biyofarmasötik ilaç şirketi arasında yer alıyor.

Renan Özyerli, İstanbul Atatürk Fen Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Sonrasında Marmara Üniversitesinde Mühendislik Yönetimi alanında MBA yaptı. Global ilaç şirketlerinde edindiği satış ve pazarlama alanlarındaki tecrübesi ile 2004 yılında pazar erişim departmanında görev aldı. 2013 yılında MSD Türkiye’ye İş Birimi Direktörü olarak göreve başladı. Renan Özyerli, 2015-2017 yılları arasında Çek Cumhuriyeti’nde MSD Çek Cumhuriyeti Genel Müdürü olarak görev yaptı. 2017-2020 yıllarında MSD Türkiye Bölgesi Genel Müdürü olan Özyerli, MSD Türkiye’nin yaratıcı projeleriyle dünyada ses getirmesini, yeteneklerini diğer MSD organizasyonlarına ihraç etmesini ve bu dönemde çok yüksek başarı göstermesini sağladı.

Renan Özyerli başarılı deneyimi ve bilgi birikimi ile MSD EEMEA Bölge Başkanı olarak MSD’nin bölgesel faaliyetlerine öncülük edecek.

Önceki

AstraZeneca Türkiye’de İki Yeni Atama

Sonraki

GSK Türkiye ”En İyi İşveren” Ödülünü Aldı!

Öne Çıkanlar