Pfizer Türkiye Ülke Başkanı Cem Açık’a Globalde Önemli Görev

Pfizer Türkiye Ülke Başkanı Cem Açık’a Globalde Önemli Görev

Pfizer Türkiye’ye 17 yıl önce katılan, 2019 yılından bu yana Pfizer Türkiye Ülke Başkanı görevini üstlenen Mustafa Cem Açık, “Başkan Yardımcısı, Dahili Uzmanlıklar & Aşı Gelişen Pazarlar Grup Lideri” olarak globale atandı.

Tarsus Amerikan Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan M. Cem Açık, ABD’nin Carnegie Mellon Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansını tamamladı. 2005 yılında katıldığı Pfizer bünyesinde pazarlamadan satış, strateji, iş birimi genel müdürlüğü ve bölge yöneticiliğine kadar çeşitli görevlerde önemli sorumluluklar üstlenen Açık, 2019 yılından bu yana Pfizer Türkiye Ülke Başkanı olarak görev yapmaktadır. Açık, Pfizer’e katılmadan önce McKinsey & Company’nin Dallas ve İstanbul ofislerinde takım lideri olarak enerji, perakende, FMCG ve ilaç sektörleriyle çalıştı.

M. Cem Açık, global yeni görevi hakkında şunları söyledi: “Pfizer, esnek çalışmayı destekleyen ve çalışanlarının kendilerini geliştirmesi için büyük fırsatlar yaratan, bilim kazanacak anlayışıyla çalışan, bir biyoteknoloji şirketi. Pfizer’de uzun yıllar çalışmak, sizin her alanda yetkin ve fark yaratacak bir lider olarak yetişmenizi sağlıyor. Benim kariyer yolculuğumda git gide artan sorumluluklar almamda, Pfizer Türkiye’deki rotasyon kültürünün katkısı çok büyük. Pfizer çatısı altında Türkiye’den sonra globalde bu denli önemli ve değerli bir görev üstlenecek olmamdan dolayı gurur duyuyorum.”

Pfizer Hakkında:

Pfizer, 170 yıldır “hastaların hayatını değiştiren yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer’de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından beri Türkiye’de de hizmet vermektedir.

www.pfizer.com.tr

Önceki

Sağlıklı Bir Toplum İçin Erişkin Aşılama Çocuklardaki Aşılama Kadar Önemli

Sonraki

Sanofi’den Bilimsel Dünyaya Açılan Kapı Kampüs Plus yayında!

Öne Çıkanlar