Pfizer Türkiye’de Yeni Atama

Pfizer Türkiye'de

Pfizer Türkiye’de Dahili Uzmanlıklar Satış & Pazarlama Liderliğine Ahmet Kumkumoğlu atandı.

11 yıldır Pfizer ailesinin bir üyesi olan ve 2020’den beri Onkoloji Biyobenzerler ve Pazarlama Mükemmelliği Lideri rolünü başarıyla sürdüren Ahmet Kumkumoğlu, 1 Eylül itibariyle yeni görevinde Pfizer Türkiye Dahili Uzmanlıklar Satış & Pazarlama Liderliğini üstlenecek.

2008 yılında Sabancı Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümünden mezun olan Ahmet Kumkumoğlu; sonrasında aynı üniversitede MBA eğitimini tamamladı. 2010 yılında Pfizer ailesine Pazarlama Enformasyon Proje Müdürü olarak katılan Kumkumoğlu; 2012 – 2016 yılları arasında çeşitli iş birimlerinde Ürün Müdürü olarak görev yaptı. Kumkumoğlu, Eylül 2016’da Pazara Erişim ve Fiyatlandırma Müdürü olarak görev aldı. Temmuz 2017’de de Kurumsal İlişkiler Lideri görevini üstlendi. Bu rolünde Pfizer Türkiye’de kurumsal stratejisinin oluşturulmasına liderlik ederek sağlık politikalarının oluşturulma sürecine katkıda bulundu.  Ahmet Kumkumoğlu, 2020’den bu yana Onkoloji Biyobenzerler ve Pazarlama Mükemmelliği Lideri görevini sürdürmekteydi.

Ahmet Kumkumoğlu yeni görevi ile ilgili şunları söyledi: “Lider yetiştirmeye odaklı bir şirket olan Pfizer, insan kaynağı politikalarını da bu değer doğrultusunda örüyor ve çalışanlarına bireysel gelişim, yüksek performans ve başarı için her türlü olanağı yaratmayı hedefliyor. Aynı zamanda rotasyon kültürüyle de kariyer yolculuklarımızda çok çeşitli pozisyonları üstlenme fırsatı veriyor. Pfizer’in bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.”

Önceki

Sindirim Sisteminizdeki Sorunlar İnce Bağırsak Kanseri Belirtisi Olabilir!

Sonraki

Orzaks İlaç Sağlık Çalışanlarının Yanında Olmaya Devam Ediyor

Öne Çıkanlar