Philips ile BlindLook Görme Engelli Kullanıcılara Alışveriş Deneyimi Sunuyor!

Philips ile BlindLook Görme Engelli Kullanıcılara Alışveriş Deneyimi Sunuyor!

Philips, görme engelli tüketicilerin Kişisel Sağlık ürünlerinde alışveriş deneyimini iyileştirmek ve onların yaşamlarını kolaylaştırmak için BlindLook ile iş birliği yaptı.
Philips, BlindLook ile yaptığı iş birliği kapsamında görme engelli bireyler için kapsayıcı hizmet sunmayı sağlayan ‘EyeBrand’ sertifikasının sahibi oldu.

Hayatı iyileştirme amacı doğrultusunda Philips, Kişisel Sağlık ürünlerinin kullanım kılavuzlarını görme engelli tüketiciler için dönüştürdü. Philips, BlindLook ile yaptığı iş birliği kapsamında görme engelli bireyler için kapsayıcı hizmet sunmayı sağlayan ‘EyeBrand’ sertifikasının sahibi oldu. Philips, BlindLook’un özgürlük teknolojisi olarak adlandırdığı sesli simülasyon teknolojisiyle görme engelli kullanıcılarının Kişisel Sağlık ürün portföyünde yer alan kadın ve erkek bakımı, ağız ve diş sağlığı ürünlerinin yanı sıra Philips Avent, anne-bebek sağlığı ürünlerinin kullanım kılavuzlarına kolaylıkla ulaşabilmelerini sağlamayı hedefliyor.

Philips Kişisel Sağlık Ülke Müdürü Sibel Yıldız, “Philips Kişisel Sağlık alanındaki ürün ve hizmetlerimiz ile tüketicilerimizin hayatını iyileştiriyoruz. BlindLook ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği kapsamında EyeBrand sertifikalı markalardan biri olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu ortaklıkla birlikte ürünlerimizin kullanım kılavuzları görme engelli kullanıcılarımız için ulaşılabilir hale geldi. Yenilikçi ürün ve çözümlerimizde ilham kaynağımız olan tüketicilerimizin her zaman yanındayız” dedi.

BlindLook Kurucu Ortağı Sadriye Görece: “BlindLook olarak yüzbinlerce görme engellinin hayatına dokunan çözümler sunuyoruz. Herkesin özgür ve bağımsızca yaşadığı bir dünya hayali için hayatın her alanında erişilebilirlik ve kapsayıcılık ön planda olmalı. Philips de görme engellilerin bağımsızlığı için adım attı ve Kişisel Sağlık ürünlerini erişilebilir hale getirdi.  Herkes gibi bakımlı ve güzel olmayı isteyen görme engelliler için Philips’in bu adımı mutluluk verici.”

Royal Philips Hakkında: 

Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA), insanların sağlığını ve hayatlarını anlamlı inovasyonlar yoluyla iyileştirmeye odaklanan  bir sağlık teknolojileri şirketidir. Philips‘in hasta ve insan merkezli inovasyon anlayışı, tüketiciler için kişisel sağlık çözümleri ve sağlık hizmeti sağlayıcıları ile bu kuruluşların hastanede ve evde tedavi görmekte olan hastaları için profesyonel sağlık çözümleri sunmak üzere  teknolojiden, klinik sonuçlardan ve tüketici iç görülerinden faydalanır. Hollanda merkezli şirket, tanısal görüntüleme, ultrason, görüntüleme odaklı terapi, hasta görüntüleme ve sağlık bilişiminin yanı sıra kişisel sağlık alanında da pazar lideridir. Genel Merkezi Hollanda’da bulunan ve 100’ü aşkın ülkedeki satış ve hizmetleriyle yaklaşık 74.000 kişiyi istihdam eden Philips, 2022 yılında 17.8 milyar avro satış geliri elde etmiştir. Ayrıntılı bilgi için: www.philips.com/newscenter sitesini ziyaret edebilirsiniz.

BlindLook Hakkında:

BlindLook, görme engellinin bağımsızlığı için devrimsel çözümler yaratan yeni nesil bir teknoloji girişimidir. İletişimin %80 görme odaklı olduğu bu dünyada, %100 ses odaklı bir dünya yaratma amacıyla kurulmuştur. Dünya çapında yaşayan 285 milyon görme engellinin bağımsız yaşayabilmesi için hayatı kapsayıcı bir şekilde dönüştürmektedir. BlindLook, görme engelliler için, markaların ürün ve hizmetlerini, adım adım sesli yönlendirmeler yaratarak erişilebilir hale getirmektedir. Ürün ve hizmetlerini BlindLook çözümleri ile dönüştüren ve herkes için erişilebilir bir dünya vizyonuna ortak olan tüm markalar “EyeBrand” sertifikasına sahip olmaktadır. EyeBrand, bir şirketin görme engelli tüketicilerini kapsaması için geliştirilmiş ilk ve tek dönüştürücü sertifikadır.

 

Önceki

Gizem Çeltekli, Bayer’de Global Marka Lideri Oldu

Sonraki

Sanovel, Yeni İş Zekâsı Platformu SANO-BI’ı Hayata Geçirdi

Öne Çıkanlar