Pierre Fabre, Forbes’ın 2023 Yılı “Dünyanın En İyi İşverenleri” Listesine Girdi

Pierre Fabre, Forbes’ın 2023 Yılı “Dünyanın En İyi İşverenleri” Listesine Girdi

Pierre Fabre, Forbes’ın 2023 Yılı “Dünyanın En İyi İşverenleri” Listesine Girdi

Pierre Fabre, global basının prestijli yayını Forbes ve dünyaca ünlü bağımsız pazar araştırma şirketi Statista işbirliği ile hazırlanan “Dünyanın En İyi İşverenleri” listesine bu yıl 3’üncü kez girmeyi başardı.

Global yayıncılığın saygın dergilerinden Forbes ve pazar araştırma şirketi Statista işbirliğiyle gerçekleştirilen Dünyanın En İyi İşverenleri 2023 listesi açıklandı. 50’den fazla ülkede 170.000 çalışanla gerçekleştirilen anket çalışmaları sonucu açıklanan sıralamada Pierre Fabre bu yıl 3’üncü kez  Dünyanın En İyi İşverenleri özel ödülünün sahibi oldu.  Kurumsal kimlik, yetenek gelişimi, cinsiyet eşitliği ve sosyal sorumluluk konularını kapsayan ve çok uluslu şirket çalışanlarıyla gerçekleştirilen anketler sonucunda Pierre Fabre; 700 Küresel işvereninin bulunduğu sıralamada geçtiğimiz yıla göre 7 sıra yükselerek 111.sıraya yerleşti. Başarılarını prestijli bir ödülle taçlandırdıkları için gurur duyduklarını paylaşan Pierre Fabre Türkiye Genel Müdürü Sercan Özen Yıldırım: “Forbes tarafından hazırlanan ‘Dünyanın En İyi İşverenleri 2023 sıralamasında bu yıl 3’üncü kez ve 7 sıra üste sıçrama başarısı göstererek yer aldığımız için çok mutluyuz. Sektörümüzde ilk 10 firma arasında girerek İlaç&Biyoteknoloji sektöründe 7’inci, Kozmetik&Güzellik sektöründe ise 6’ıncı sırada yer aldık. Yetenek gelişimi, cinsiyet eşitliği, çeşitlilik, kapsayıcılık ve kurumsal sosyal sorumluluk alanlarındaki çalışmalarımızın ödüllendirildiği bu önemli listede her yıl başarı grafiğimizi daha yükseğe taşıyoruz. Hedefimiz yakın gelecekte listedeki ilk 100 şirket arasında yer almakdedi. Yıldırım,  Pierre Fabre’nin kadın istihdamı, sosyal sorumluluk projeleri, yetenek gelişimini destekleyen işveren prensiplerine sahip olmak gibi bir çok alanda fark yaratan bir şirket olduğuna vurgu yaparak Türkiye’nin Pierre Fabre grup içerisinde en yüksek çalısan bağlılığına sahip ülkelerden biri olduklarının da altını çizdi. Pierre Fabre, çalışanlarının mutluluğunu ve gelişimini önceliklendiren insancıl yaklaşımı, alanında uzman danışmanların katkılarıyla veriye dayalı kollektif gelişimi destekleme, düzenli ölçümlenen çalışan memnuniyeti ve çalışanların potansiyelini destekleyen eğitim programlarının yer aldığı güçlü İnsan Kaynakları politikalarıyla dikkat çekmeye devam ediyor.

Pierre Fabre hakkında:
Vizyon sahibi bir eczacı botanikçi ve tutku dolu bir girişimci olan Mösyö Pierre Fabre’nin, 1951 yılında kurduğu eczane, bugün Onkoloji, İlaç, Tüketici Sağlığı ve Dermokozmetik alanlarında faaliyet gösteren, uluslararası şirketler grubuna dönüşmüştür. Pierre Fabre Laboratuvarları, Avrupa’nın ikinci bağımsız özel ilaç laboratuvarı olarak hizmet vermektedir. Ürünlerini geliştirirken doğadan faydalanan;  gelirinin anlamlı bir kısmını Pierre Fabre Vakfı aracılığı ile geniş kapsamlı sosyal sorumluluk projelerinde kullanan grubun bu çalışmaları, Eccocert tarafından Mükemmel sertifikası ile derecelendirilmiştir. Köklerinden ve değerlerinden hiç kopmadan dünyaya açılan Pierre Fabre Grubu, gelirinin anlamlı bir kısmını Pierre Fabre Vakfı aracılığı ile özellikle Afrika ve Uzakdoğu’daki projelerde insanlara sağlık götürmek için ayırır. Grup, her yıl elde ettiği karın anlamlı bir kısmını, Onkoloji ve Dermatoloji alanlarında yürütmekte olduğu Ar&Ge çalışmalarına aktarmaktadır. Pierre Fabre; her türlü güzelliğin öncelikle sağlıktan geçmesi gerektiğinin bilinciyle hareket eder; bunun yanında botanikçi kimliği sayesinde ürünlerini en doğal yöntemlerle geliştirir.

https://www.pierre-fabre.com.tr/

Önceki

Humanis, Cumhuriyet’in 100. Yılını Özel Bir Filmle Kutluyor: Rotamız Cumhuriyet!

Sonraki

Sedef Hastalığı En Çok 20-35 ve 50-60 Yaşları Arasında Görülüyor

Öne Çıkanlar