Pierre Fabre Türkiye’de Atama

Pierre Fabre

Türkiye’de ilaç ve dermokozmetik alanında faaliyet gösteren Pierre Fabre Türkiye “Finans Direktörlüğü” görevine Emir Balkan atandı.

Emir Balkan, 2012 yılında Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve 2018 yılında Yeditepe Üniversitesi Finans ile Muhasebe üzerine İşletme Yüksek Lisans Bölümü’nden mezun oldu. TÜBİTAK’ta Araştırmacı olarak ve akabinde HRS.com Otel Rezervasyon Hizmetleri’nde İş Analisti göreviyle profesyonel hayatına başladı.

Balkan kariyer yolculuğuna 2014 yılında Bayer Türkiye’nin birçok divizyonunda Mali Kontrol Uzmanı olarak devam etti. Bu görevi esnasında Bayer Almanya Genel Merkezi’nde Proje Koordinatörü olarak görevlendirildi. Türkiye’ye dönüşünde Bayer Türkiye’nin Merkez Platform, Medikal ve Ruhsat, Hayvan Sağlığı ve Ürün Tedarik bölümlerinden sorumlu Mali Kontrol Müdürü olarak terfi etti. Tüm sorumluluklarına ilave olarak Ticari Mükemmeliyet bölümünün eklenmesiyle, 2019 yılında Mali Kontrol Müdürü ve Finans İş Ortağı olarak Bayer Türkiye organizasyonundaki sorumluluğu genişledi.

Son olarak, Stryker Türkiye’de Finans Müdürü olarak görev yapan Balkan, 8 Nisan 2021 tarihi itibariyle Pierre Fabre Türkiye’de; idari işler, bilgi teknolojileri ve hukuk süreçleri de içeren Finans Departmanı’na liderlik etmeye başladı. Balkan, finansal ve stratejik planlama, muhasebe ve vergi süreçleri, proje yönetimi ve finans iş ortaklığı alanlarında tecrübeye sahip olmakla birlikte, kurumsal ve stratejik finans yönetimi alanında uluslararası profesyonel yetkinlik geçerliliğine sahip C.M.A. (yönetim muhasebesi) sertifikasına sahiptir.

Önceki

AstraZeneca Türkiye Gönüllülük Takımı Yeni Bir Kütüphane Kazandırdı

Sonraki

Pandemiyle Gelen Uyku Bozukluğu: Koronasomni

Öne Çıkanlar