PKU Aile Derneği Piknik Etkinliği Yaklaşık 300 Kişilik Harika Bir Katılımla Gerçekleşti!

PKU Aile Derneği Piknik Etkinliği Yaklaşık 300 Kişilik Harika Bir Katılımla Gerçekleşti!

PKU Aile Derneği’nin düşük proteinli diyet uygulayan Kalıtsal Metabolizma hastalığına sahip çocuklar için 17 Eylül Cumartesi günü ailelere hazırladığı özel piknik etkinliği yaklaşık 300 kişilik harika bir katılımla gerçekleşti.

Piknik etkinliği Cumartesi günü saat 12.30’da PKU Aile Derneği Başkanı Deniz Yılmaz Atakay’ın açılış konuşması ile başladı. Atakay konuşmasında ”Düşük Proteinli Yaşamların asla yalnız olmadığından, aslında kocaman bir aile olduklarından ve Düşük Proteinli Diyet uygulayan bireylerin ve ailelerinin ihtiyaçları olan her konuda Dernek yönetimine kolayca ulaşabilecekleri” konusunda çağrıda bulundu. Konuşmanın ardından yemek etkinliği başladı.

Etkinliğin en önemli anlarından biri ise soru-cevap bölümüydü. Hasta ve hasta yakınları ile ihtiyaçları, beklentileri ve merak ettikleri üzerine ailelerin soruları yanıtlandı. Etkinliğe katılan uzman diyetisyenler ise düşük proteinli beslenme konusunda bilgi paylaşımlarında bulundular. Düşük proteinli beslenen çocuklar ise palyaço eşliğinde birçok grup aktiviteleri ile çok keyifli zaman geçirdi.

Ailelerin ve uzman diyetisyenlerin yanı sıra birçok firma düşük proteinli ürünleri ile etkinliğe katılım sağlayarak destek oldu. Nestle, Nustil, Nutramor, Nutricia, Vie Life, Mamma ve Mayalıhane etkinlikteki yerini aldı. Katılımcılara çeşitli tatlı ve düşük proteinli ürün ikramlarında bulundular ve aileler ile düşük proteinli tariflerini paylaştılar.

”Uzun bir aradan sonra tekrar bir arada olmanın mutluluğunu yaşadık.”

Dernek Başkanı Deniz Yılmaz Atakay etkinlik sonrasında katılımcılara sertifikalarını taktim ederek, katılım ve destekleri için teşekkürlerini sundu:

Uzun bir aradan sonra tekrar bir arada olmanın mutluluğunu yaşadık. Katılımlarıyla pikniğimizi neşelendiren çocuklarımıza ve ailelerimize, çocuklarımız için emekle çalışıp tarifleriyle ve ürünleriyle yanımızda olan tüm firmalara, her zaman yanımızda olan düşük proteinli tüm gönüllülerimize çok teşekkür ederiz.

Ayrıca etkinliğimizin gerçekleşmesi için desteğini esirgemeyen ve tüm imkanlarını sunan Yeşil Çiftlik Restoran İşletme Sahibi Kaan Bey ve tüm çalışanlarına; Ailelerimizin ulaşımı için araç teminatı konusunda destek veren Yalova Belediyesi ve Beylikdüzü Belediyesi’ne teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ve tabii ki; gece gündüz demeden organizasyonun tüm sorumluluğunu üstlenen, fikirleri ve enerjileriyle pikniğimizi güzelleştiren, güçlendiren Ajans Güçlü ve Tıbbın Ustaları ekibine sonsuz teşekkürlerimizle…”

PKU Aile Derneği Hakkında:

2005 yılında kurulmuş ulusal ve uluslararası platformlarda faaliyet gösteren PKU Aile Derneği, kâr amacı gütmeyen bir hasta derneğidir. Düşük proteinli beslenen bireylerin sosyal yaşama daha etkin katılmalarını sağlamak, hak temelli savunuculuk yapmak, düşük proteinli ürün yelpazesinin piyasada daha geniş olmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur. PKU Aile Derneği, sosyal projelerle toplumsal farkındalık yaratmaya çalışmakta ve ilgili kurumlarla işbirliği içinde hak ve savunuculuk temelli faaliyetlerini yürütmektedir.

www.pkuaile.com

www.instagram.com/pkuturkey

www.facebook.com/pkuturkey

www.youtube.com/channel/UC1S_qcBltnckAleYW531zEA/featured

Önceki

Nadir Bir Hastalık Olan İdiyopatik Pulmoner Fibrozis’de Farkındalık Büyük Önem Taşıyor

Sonraki

Roche’un Sponsorluğunda, Türk Kanser Derneği ve Albert Health İş Birliği ile Kanser Hastalarına Dijital Destek

Öne Çıkanlar