Raziye Baysal, Sanofi Türkiye’de İnsan ve Kültür Direktörü Oldu

Raziye Baysal, Sanofi Türkiye'de İnsan ve Kültür Direktörü Oldu

Sanofi Türkiye, İran & Levant İnsan ve Kültür Direktörü Raziye Baysal oldu.

Yenilikçi küresel sağlık şirketi Sanofi’de, üst düzey bir atama gerçekleşti. Raziye Baysal, Sanofi Türkiye, İran & Levant Bölgesi İnsan ve Kültür Direktörü olarak atandı.

Raziye Baysal, eğitim hayatını Hollanda’da tamamladıktan sonra kariyerine 2007 yılında İnsan Kaynakları Danışmanı olarak başladı. Hollanda’da farklı şirketlerde görevler üstlenen Baysal, 2011 yılında Türkiye’ye gelerek Bayer’de İK İş Ortaklığı ve Ülke Yetenek Yönetimi görevlerini üstlendi. Ardından 2019 yılında Nestlé bünyesinde İK İş Ortağı olarak görev aldı.

2021 yılında Tüketici Sağlığı İş Birimi’nden sorumlu İK İş Ortağı Müdürü olarak Sanofi‘ye katılan Baysal, 2022’de Sanofi Türkiye, İran & Levant bölgesi Aşılar ve Genel Tedaviler iş birimlerinden sorumlu İnsan ve Kültür İş Ortağı olarak görevine devam etti. Görevine ek olarak Sanofi Türkiye’nin Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık (DE&I) stratejisine ve bu alandaki çalışmalarına liderlik etti. Temmuz 2023 itibarıyla ise Sanofi Türkiye, İran & Levant İnsan ve Kültür Direktörü oldu. Baysal, yeni görevinde Sanofi’nin Türkiye, İran ve Levant bölgelerindeki İnsan ve Kültür alanındaki çalışmalarından sorumlu olacak.

Sanofi Hakkında 

Yenilikçi bir küresel sağlık şirketi olarak, amacımız doğrultusunda hareket ediyoruz: İnsan hayatını iyileştirmek için bilimin mucizelerinin peşindeyiz. Dünya genelinde yaklaşık 100 ülkedeki çalışanlarımız imkansızı mümkün kılan sağlık çözümleri sağlıyor, tıp pratiğini daha ileriye taşımak için çalışıyor. Sürdürülebilirliği ve sosyal sorumluluğu stratejimizin merkezine koyarken, dünya çapında milyonlarca hastanın adeta kaderini değiştiren sağlık çözümlerini ve hayat kurtaran aşıları sağlıyoruz.

 

Önceki

Sanovel, Yeni İş Zekâsı Platformu SANO-BI’ı Hayata Geçirdi

Sonraki

Abdi İbrahim’in Sponsorluğunda Merve Tuncel ve Emre Sakcı’ya Madalya

Öne Çıkanlar