Sanovel’de İki Önemli Atama

Sanovel’de İki Önemli Atama

40 yıldır ilaç sektörünün önemli oyuncularından biri olan Sanovel’de iki yeni atama gerçekleşti. Uzun zamandır Sanovel çatısı altında görevlerini başarıyla sürdüren Serkan Bayraktar, Kardiyovasküler Gruplar Tanıtım Müdürlüğü’ne terfi ederken Aydın Alsema ise Kardiyometabolik Gruplar Tanıtım Müdürlüğü’ne atandı. 

Ar-Ge’si, patent ve fikri haklar alanlarındaki yetkinlikleri, üretim gücü, geniş ürün portföyü ve özel insan kaynağı ile ilaç sektörünün önde gelen oyuncularından olan Sanovel’de önemli atamalar gerçekleşti. 2000 yılından beri yöneticilik tecrübesiyle Sanovel’de önemli başarılara imza atan Serkan Bayraktar, Kardiyovasküler Tanıtım Müdürlüğü’nden Kardiyovasküler Gruplar Tanıtım Müdürlüğü’ne, 10 yıldır Sanovel ailesinin bir parçası olan ve farklı pozisyonlarda önemli görevler üstlenen Aydın Alsema ise Kardiyometabolik Tanıtım Müdürlüğü’nden Kardiyometabolik Gruplar Tanıtım Müdürlüğü’ne atandı.

23 yıldır Sanovel’in başarılarında rol alıyor

İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü mezunu olan Serkan Bayraktar, Anadolu Üniversitesi’nde İşletme lisansını tamamladı. Sonrasında ise Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İşletme alanında yüksek lisans yaptı. Haziran 2000 tarihinde Sanovel’e Ürün Tanıtım Uzmanı olarak katılan Serkan Bayraktar, 2004 yılında Bölge Müdürlüğü’ne ve 2014 yılında Tanıtım Müdürlüğüne terfi ederek; Akut ve Kardiyoloji tedavi alanlarında Sanovel saha ekiplerinin yönetilmesinde görev aldı. Haziran 2014 tarihinden itibaren Sanovel’in Kardiyoloji alanında tanıtım, satış ve pazarlama stratejilerinin kurgulanması, Türkiye Kardiyoloji fikir önderleri ile Sanovel Kardiyoloji portföyünün medikal iletişiminin güçlü temellerle inşa edilmesine önemli katkılar sağladı. Serkan Bayraktar, Kardiyovasküler Tanıtım Müdürlüğü görevi kapsamında satış ve tanıtım stratejilerinden ve performansından sorumlu olarak görev aldı. Bayraktar, Sanovel’in Kardiyoloji alanındaki ürün portföyünü daha da güçlendirmek ve etkinliğini artırmak üzere stratejik hedef olarak belirlediği bu terapötik alanda, saha ekiplerinin oluşturulmasına ve saha satış ve tanıtım faaliyetlerinin planlanmasına liderlik etmeye devam edecek.

10 yıldır Sanovel’de farklı pozisyonlarda önemli görevler üstleniyor

Doğu Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olan Aydın Alsema, Yeditepe Üniversitesi’nde Pazarlama üzerine yüksek lisansını tamamladı. Sektöre Ağustos 2001 tarihinde Bilim İlaç’ta Ürün Tanıtım Uzmanı olarak başlayan Alsema, 2004 yılında Bölge Müdürlüğü’ne, 2012 yılında Tanıtım Müdürlüğü’ne terfi etti. Ekim 2013 tarihinde Sanovel’e Tanıtım Müdürü olarak katılan Aydın Alsema; Solunum, Akut, Kardiyoloji ve Diyabet tedavi alanlarında Sanovel saha ekiplerinin yönetilmesinde görev aldı. Şubat 2021 tarihinden itibaren Sanovel’in Diyabet alanında tanıtım, satış ve pazarlama stratejilerinin kurgulanması, Türkiye Diyabet fikir önderleri ile Sanovel Diyabet portföyünün medikal iletişiminin güçlü temellerle inşa edilmesine önemli katkılar sağladı. Kardiyometabolik Tanıtım Müdürlüğü görevi kapsamında satış ve tanıtım stratejilerinden ve performansından sorumlu olarak görev alan Aydın Alsema, Sanovel’in Diyabet alanındaki ürün portföyünü daha da güçlendirmek ve etkililiğini artırmak üzere stratejik hedef olarak belirlediği bu terapötik alanda, saha ekiplerinin oluşturulmasına ve saha satış ve tanıtım faaliyetlerinin planlanmasına liderlik etmeyi sürdürecek.

Sanovel Hakkında

Türk ilaç sektörünün oyuncularından olan Sanovel, 1983’te Eczacı Erol Toksöz tarafından kuruldu. Portföyü ve kilit terapötik alanlardaki ürün çeşitliliği ile Sanovel, yılda 184 milyon kutu üretim kapasitesine ve European cGMP (İyi Üretim Uygulamaları) sertifikasına sahiptir. Dünyanın sağlık otoritesi kabul edilen Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu (FDA) tarafından denetlenerek majör ve kritik bulgu olmadan onay alan Türk ilaç şirketi olan Sanovel, güçlü Ar-Ge’si ve patent/fikri haklar alanlarındaki yetkinlikleri ve başarılarıyla da sektöründe öne çıkmaktadır. Birçok tedavi alanında pazara ilk eşdeğer ürün sunan şirket olan ve bu sene 40. yılını kutlayan Sanovel, Türk ilaç endüstrisine ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya ve 1.600’ü aşkın çalışanı ile toplumların bir ömür sağlığı için var gücüyle çalışmaya devam ediyor.

www.sanovel.com.tr

Önceki

Türkiye’de Silisyum İçeren ‘Wellcare Collagen Beauty Boost’ Ailesi Lansmanı Yapıldı

Sonraki

Aysun Sezgin, AstraZeneca Güney Kore Biyofarma Klinik Araştırmalar Ülke Direktörü Oldu

Öne Çıkanlar