Soley Güzel, Roche Diagnostik Asya Pasifik (APAC) Bölgesi’ne Hukuk Direktörü Oldu

Soley Güzel, Roche Diagnostik Asya Pasifik (APAC) Bölgesi’ne Hukuk Direktörü Olarak Atandı

2017 yılından bu yana Roche İlaç Türkiye Hukuk & Sürdürülebilirlik Lideri olan Soley Güzel, 1 Temmuz 2023 tarihinden itibaren Roche Diagnostik Asya Pasifik (APAC) Bölgesi’nde Hukuk Direktörü olarak görev alacak.

Sağlık hizmetleri ekosisteminde insanların yaşamlarını iyileştirme misyonuyla faaliyetlerine devam eden Roche, global bir atamayı duyurdu. Bu kapsamda 2017’den bu yana Roche İlaç Türkiye’nin Hukuk & Sürdürülebilirlik Bölümü’nün liderliğini üstlenen Soley Güzel, 1 Temmuz itibarıyla Singapur merkezli çalışarak Roche Diagnostik Asya Pasifik (APAC) Bölgesi Hukuk Direktörü olarak Asya Pasifik (APAC) Diagnostik Yönetim Ekibinde görev alacak.

Soley Güzel Hakkında

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Soley Güzel, profesyonel kariyerine 2001 yılında Erdemir Grup bünyesinde bulunan İsdemir Demir ve Çelik’te Hukuk Müşaviri olarak adım attı. Kariyeri boyunca kurumsal davaların takip edilmesi, hukuk ve regülasyonlara uyum konusunda stratejik danışmanlık verilmesi ve şirketlerin hukuki süreçlerinin takibi gibi sorumluluklar üstlendi. Soley, 2008 yılında Siemens Türkiye’de Kıdemli Yönetici Müşavir olarak endüstri, ulaşım, enerji ve bina teknolojisi gibi alanlarda çalıştı. 2015 yılından itibaren Siemens Healthcare firmasında Hukuk ve Uyum Direktörü olarak İcra Kurulunda görev yaptı. 2017 tarihinden itibaren ise Roche İlaç Türkiye Hukuk & Sürdürülebilirlik Bölümü’nün liderliğini üstlendi. Kariyeri boyunca birçok kez Legal500 tarafından düzenlenen ‘En Etkili Hukuk Müşavirleri (GC PowerList)’ arasında yer alan Soley Güzel, 1 Temmuz itibarıyla Roche Diagnostik Asya Pasifik (APAC) Bölgesi Hukuk Direktörü olarak APAC Diagnostik Yönetim Ekibinde görev alacak.

Roche Hakkında

1896 yılında İsviçre’nin Basel şehrinde kurulan ve markalı ilaçların ilk endüstriyel üreticilerinden biri olan Roche, dünyanın en büyük biyoteknoloji şirketi ve In Vitro Diagnostik (vücut dışı tanı) alanında dünya lideridir. Roche, dünya çapında insanların yaşamlarını iyileştirmek için tanı ve tedavi çözümleri geliştirmek üzere bilimsel mükemmelliğe ulaşmak için çalışmaktadır.

Kişiye özel sağlık hizmetleri alanında öncü olan Roche, sağlık hizmetlerini toplum üzerindeki etkisini artıracak şekilde dönüştürmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Roche, her bir bireye en iyi sağlık hizmetini sunmak için birçok paydaşla iş birliklerine imza atarak, tanı ve tedavi alanındaki güçlü konumunu klinik uygulamalardan elde edilen veri içgörüleriyle desteklemektedir.

Roche, çalışma alanlarında benimsediği uzun vadeli bakış açısı sayesinde Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksleri tarafından üst üste 13 kez ilaç endüstrisindeki en sürdürülebilir şirketlerden biri olarak seçilmiştir. Bu, Roche’un faaliyet gösterdiği her ülkede, yaptığı yerel ortaklar ile birlikte sağlık hizmetlerine erişimi artırma çabalarının bir sonucudur.

Roche Grubu Amerika’da bulunan Genentech’in tamamına, Japonya’da bulunan Chugai Pharmaceutical şirketinin de çoğunluk hissesine sahiptir.

Ayrıntılı bilgi için www.roche.com‘u ziyaret ediniz.

Bu açıklamada kullanılan veya bahsedilen tüm ticari markalar yasalarla korunmaktadır.

Önceki

Sanofi Türkiye Yeni Teknoloji Transferiyle İlaç Sektöründe Bir İlke Daha İmza Attı!

Sonraki

Miyastenia Gravis’li Hastaların Tanı Aldıktan Sonra Etkili Tedavi ile Hayat Kaliteleri Artıyor ve Yaşam Süreleri Uzuyor

Öne Çıkanlar