Türk Pediatri Kongresi KKTC’de Yapılıyor

Türk Pediatri Kurumu Derneği tarafından düzenlenen 57. Türk Pediatri Kongresi 22-26 Mayıs 2022 tarihleri arasında KKTC’de gerçekleşecek.

Türk Pediatri Kurumu Derneği, 57. Ulusal Kongresini 22 – 26 Mayıs 2022 tarihlerinde KKTC’de düzenliyor. Limak Deluxe Hotel’de düzenlenecek ve 4 gün sürecek kongreye yoğun katılım bekleniyor.

Türk Pediatri Kurumu Başkanı Prof. Dr. Haluk Çokuğraş, “Yıllardır yüksek sayıda katılımcılarla çok başarılı kongreler düzenledik. Bu kongreler pediatri alanındaki yeniliklerin tüm çocuk hekimlerine ulaştırıldığı ama aynı zamanda da hekimler arasındaki dostlukların ve iletişimin sağlamlaştırıldığı etkinlikler olarak biz çocuk hekimlerinin belleğinde unutulmaz izler bıraktı. Bu sene de 22-26 Mayıs tarihlerinde oldukça kalabalık bir katılımla Kıbrıs’ta bir araya gelecek olmaktan dolayı büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Pandemide hekim olmak konulu öykü yarışma düzenlenecek

Dört gün sürecek ve iki bine yakın katılımcının yer alması öngörülen kongre programı da oldukça zengin. Kongre boyunca yedi farklı salonda devam edecek yoğun bilimsel toplantıların yansı sıra katılımcıların, Beslenme, Yeni Doğan, Yoğun Bakım, Gelişimsel Pediatri, Alerji, Bağışıklama ve Pediatrik Kardiyoloji Kurslarına katılma imkânı da olacak.

Bilgi verici yoğun bilimsel programlar ve çeşitli kurslar ile zenginleşen kongrede hoş bir sürpriz de yer alıyor. Kongre boyunca tüm hekimlerin ve sağlık çalışanlarının katılımına açık olan bir “Öykü Yarışması” düzenleniyor. İnsanlığın yaşadığı en büyük kabuslardan birisi olan Coronavirüs Pandemisinde yaşananların sağlık çalışanları açısından kayıt altına alınmasını amaçlayan öykü yarışmasının konusu pandemide hekim olmak. Tüm hekimler ve sağlık çalışanlarının en çok iki öykü ile katılabileceği yarışmaya başvuran bütün öyküler Türk Pediatri Kurumu tarafından kitaplaştırılacak.

Önceki

Nobel İlaç’tan ‘Sanayide Kadın Eli Projesi’

Sonraki

57. Türk Pediatri Kongresi “Sağlıkta Şiddete Hayır” Mottosuyla Gerçekleşti

Öne Çıkanlar