Vildan Kumrulu, “Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadını’’ listesinde

Vildan Kumrulu, “Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadını’’ listesinde

Polifarma Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vildan Kumrulu:
“Benim kanatlarım, gayretimdir.”


İş dünyası dergisi Fortune, Türkiye’nin En Güçlü 50 İş Kadını Listesi’ni açıkladı. Polifarma Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vildan Kumrulu, ‘Türkiye’nin En Güçlü 50 İş Kadını Listesi’nde yer aldı.

Türkiye’nin en önemli iş ve bilim kadınlarının yer aldığı liste; sürdürülebilirliği tüm iş yapış biçimlerinin odak noktasına alan, fırsat eşitliğine inanan, geleceği ve dönüşümü iyi okuyabilen liderlerden oluşuyor.

Listede yer almaya hak kazanan Türk iş dünyasının önemli kadın liderlerinden olan Polifarma Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vildan Kumrulu, “Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadını listesinde yer almak benim için mutluluk verici. 37 yıldır durmadan aynı heyecanla büyümeye ve Türkiye ilaç sektöründe pozisyonumuzu koruyarak, dünyanın dört bir yanında hasta, sağlık hizmeti uzmanları, toplum ve diğer paydaşların yaşamlarına dokunmaya devam ediyoruz.

Ürün inovasyonu, ürün kullanım kolaylıkları, hasta ve doktor konforu odaklı ürün kalite çalışmalarıyla var olduk.

Polifarma olarak küresel çapta bir oyuncu olmamızı sağlayan gücümüz olan PolArGe merkezimizin, Türkiye’de Ar-Ge merkezleri arasında en çok kadın çalışan sayısına sahip merkezlerden’ biri olduğunu gururla söylüyorum. Biz kadınlar; doğamız gereği dünyaya duygusal zekâmız, pozitif ve çözüm odaklı yaklaşımlarımız, aynı anda birden fazla işi organize edebilme yeteneğimiz, pratik zekâmız ile geliyoruz. Yani aslında iş hayatında beklenen tüm özelliklere sahipken kendimizi geri planda tutmamamız, cesur olmamız gerekir. Bu ülkenin kadınlarına inanıyorum, Türkiye’yi çok daha ileriye taşıyacağız” diye konuştu.

“Kadının sahip olduğu vizyon, yaptığı her işe yansıyor”

Kumrulu, Türk kadınlarının ulusal ve uluslararası alanlarda elde ettiği başarılara da dikkat çekerek, sözlerine şöyle devam etti: “Teknoloji ile barışık, araştırmacı yönü kuvvetli kadınlar; eğitime ve gelişime önem vererek fark yaratmaya devam edecekler. İnisiyatif alan, geri bildirim alan-veren, uzun vadeli stratejik hedefler koyabilen, ekibini ve kendini sürekli geliştiren kadınlar, öne çıkarak iş dünyasındaki güçlerini daha da artıracaktır.

Sabırlı, çalışkan ve empati sahibi Türk Kadını; günümüz iş dünyasında her geçen gün daha fazla yer edinmekte ve başarıları da katlanarak büyümekte.

Kadının sahip olduğu vizyon, yaptığı her işe yansıyor: İşine, ailesine, evine. Kadının varlığı, toplumun tüm alanlarında tartışmasız çok kıymetli. Ben de kadınların iş hayatında olmalarını son derece önemsiyor ve onları destekliyorum.

Bu noktada değerli Türk kadınına tavsiyem; organik becerilerini gayretleriyle taçlandırmalarıdır. Benim kanatlarım, gayretimdir. O yüzden hayatta yer almaktan, söz söylemekten, çabalamaktan, konfor alanınızdan çıkmaktan imtina etmeyin.  Biz kadınlar çalışkanız, zorluklardan korkmayız, pes etmeyiz ve bu özelliklerimiz sayesinde her şeyin üstesinden geliriz.”

Önceki

Tohum Otizm Vakfı 20 Yaşında

Sonraki

Deprem ve Pandemi Gibi Durumlarda Erişkin Aşılarının Tamamlanmış Olması Önemli

Öne Çıkanlar