Yağız Aydemir, AstraZeneca Türkiye’de Bilgi Teknolojileri ve Dijital Müdürü Oldu

Yağız Aydemir, AstraZeneca Türkiye’de Bilgi Teknolojileri ve Dijital Müdürü Oldu

Yağız Aydemir, AstraZeneca Türkiye’de Bilgi Teknolojileri ve Dijital Müdürü olarak yeni görevine başladı.

Yağız Aydemir, eylül ayı itibarıyla AstraZeneca Türkiye’nin Bilgi Teknolojileri Departmanı’nda Bilgi Teknolojileri ve Dijital Müdürü olarak yeni görevine başladı.

Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 2012 yılında mezun olan Aydemir, 2021 yılında da Boğaziçi Üniversitesi Yönetici MBA yüksek lisansını tamamladı. 2012 – 2020 yılları arasında Pfizer’de sırasıyla, Bilgi Teknolojileri Çözüm Uzmanı, Bölgesel İş Analisti ve Dijital Müşteri Yöneticisi olarak çalışan Aydemir, AstraZeneca Türkiye’ye katılmadan önce son olarak 2020 yılından bu yana Sanofi’de sırasıyla İş ve Veri Analizi Müdürü ve Dijital Pazarlama Direktörü olarak görev yapıyordu.

AstraZeneca Hakkında

AstraZeneca (LSE/STO/NYSE: AZN), özellikle onkoloji, kardiyovasküler, renal ve metabolik hastalıklar, solunum ve immünoloji olmak üzere üç tedavi alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve ticarileştirilmesine odaklanan küresel, bilim odaklı bir biyofarmasötik şirketidir. Genel Merkezi İngiltere’nin Cambridge kentinde bulunan AstraZeneca, 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir ve şirketin yenilikçi ilaçları dünya çapında milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için www.astrazeneca.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Önceki

29 Eylül Dünya Kalp Günü’nde Hareketin Önemine Değinildi

Sonraki

Şeyma Bahşi, Astellas Türkiye’nin Yeni Genel Müdürü Oldu

Öne Çıkanlar