Zeynep Duru Halazaoğlu, Roche Diyabet Türkiye Ülke Müdürü Oldu

Zeynep Duru Halazaoğlu, Roche Diyabet Türkiye Ülke Müdürü oldu

Zeynep Duru Halazaoğlu, Roche Diyabet Türkiye Ülke Müdürü oldu

Roche Türkiye, sağlık hizmetleri ekosisteminde daha fazla değer yaratmak amacıyla organizasyonel olarak güçlenmeye devam ediyor. Bu kapsamda, yapılan yeni atamayla Roche Diyabet Türkiye Ülke Müdürü pozisyonuna Zeynep Duru Halazaoğlu getirildi.

2002 yılından bu yana sağlık sektörünün çeşitli alanlarında değerli deneyimlere sahip olan Zeynep Duru Halazaoğlu, 14 Ağustos 2023 tarihinden itibaren Roche Diyabet Türkiye Ülke Müdürü olarak görev almaya başladı. Bu atamayla birlikte, şirketin müşteri odaklı stratejisinin güçlendirilmesi ve Roche diyabet çözümlerinin daha fazla hastaya ulaşmasını teşvik eden şirket kültürünün sürdürülmesi hedefleniyor.

Zeynep Duru Halazaoğlu Hakkında

20 yıllık sağlık sektörü deneyimine sahip Zeynep Duru Halazaoğlu, Hacettepe Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra, yüksek lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) tamamladı. Kariyerine 2002 yılında Dade Behring firmasında başladı. Kariyeri boyunca sağlık alanında farklı şirketlerde görev almaya devam eden Halazaoğlu, son olarak Boston Scientific Turkey firmasında Türkiye ve Pakistan’dan sorumlu Kardiyoloji Satış Müdürü olarak görev yaptı. Halazaoğlu, 14 Ağustos 2023 tarihi itibarıyla Roche Diyabet Türkiye Ülke Müdürü olarak çalışmaya başladı.

 

Roche Hakkında

1896 yılında İsviçre’nin Basel şehrinde kurulan ve markalı ilaçların ilk endüstriyel üreticilerinden biri olan Roche, dünyanın biyoteknoloji şirketi ve In Vitro Diagnostik (vücut dışı tanı) alanında tanınmaktadır. Roche, dünya çapında insanların yaşamlarını iyileştirmek için tanı ve tedavi çözümleri geliştirmek üzere bilimsel mükemmelliğe ulaşmak için çalışmaktadır.

Kişiye özel sağlık hizmetleri alanında öncü olan Roche, sağlık hizmetlerini toplum üzerindeki etkisini artıracak şekilde dönüştürmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Roche, her bir bireye en iyi sağlık hizmetini sunmak için birçok paydaşla iş birliklerine imza atarak, tanı ve tedavi alanındaki güçlü konumunu klinik uygulamalardan elde edilen veri içgörüleriyle desteklemektedir.

Roche, çalışma alanlarında benimsediği uzun vadeli bakış açısı sayesinde Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksleri tarafından üst üste 13 kez ilaç endüstrisindeki sürdürülebilir şirketlerden biri olarak seçilmiştir. Bu, Roche’un faaliyet gösterdiği her ülkede, yaptığı yerel ortaklar ile birlikte sağlık hizmetlerine erişimi artırma çabalarının bir sonucudur. 

Roche Grubu Amerika’da bulunan Genentech’in tamamına, Japonya’da bulunan Chugai Pharmaceutical şirketinin de çoğunluk hissesine sahiptir. 

Önceki

TOD’un Uluslararası Prematüre Retinopatisi Eğitimi 28 Eylül’de Ankara’da Yapılacak

Sonraki

Sanovel, UNIque Genç Yetenek Programı’nda Yer Aldı

Öne Çıkanlar