Ali Sinan Çelebi, Ali Raif İlaç Tedarik Operasyonları Direktörü Oldu

Ali Sinan Çelebi, Ali Raif İlaç Tedarik Operasyonları Direktörü Oldu

Ali Sinan Çelebi, Ali Raif İlaç Tedarik Operasyonları Direktörü Oldu

Ali Sinan Çelebi, 1 Temmuz 2023 itibari ile Ali Raif İlaç Tedarik Operasyonları Direktörü olarak yeni görevine atandı.

2008 yılından bu yana ilaç endüstrisi bünyesinde ithalat, ihracat ve tedarik süreçlerinin farklı aşamalarında deneyim kazanan Çelebi, Ali Raif İlaç Sanayi’ndeki yeni görevinde tedarik operasyonlarının uçtan uca yönetim operasyonlarına liderlik edecek.  Tedarik zincirinin stratejik hedeflerinin belirlenmesi, operasyonel süreçlerin yürütülmesi, tedarik zinciri yönetimi, stok yönetimi, risk değerlendirmesi, sektörel mevzuata uygunluk, ilgili resmi kurumlarla iletişim ve ARGE teşvik programlarının koordinasyonu alanlarında sorumlu olacaktır.

Ali Sinan Çelebi kimdir?

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi İktisat bölümünden mezun olduktan sonra eğitimine tedarik zinciri yönetimi ve satın alma programları ile devam etmiştir. Profesyonel iş hayatına 2008 yılında Ali Raif İlaç bünyesinde başlayarak kariyerine sırasıyla muhasebe, finans, ithalat-ihracat ve satın alma  birimlerinde farklı sorumluluklar üstlenerek devam eden Çelebi, Ocak 2019 – Aralık 2022 tarihleri arasında İthalat Müdürü, Ocak 2023 tarihinden itibaren de Tedarik Operasyonları Müdürü olarak görev yapmaktaydı.

Ali Raif İlaç Hakkında:

Ali Raif İlaç 1963 yılından beri Türk İlaç Endüstrisi’nin oyuncuları arasında yer almaktadır.
Yüzde yüz yerli sermayesi ile yaşama değer katmak, insan sağlığını korumak ve iyileştirmek için topluma yüksek kalitede hizmet ve ürün sunma misyonu ile 60 yıldır kurum kültürüne ve değerlerine sahip çıkarak büyümeye devam etmektedir. Bugün 800’den fazla çalışanı, 230’dan fazla farmasötik formda ürünü ve 80’den fazla markası ile 14 tedavi alanında hizmet vermektedir. Ürün ithalatı, ihracatı ve eşdeğer ürün üretim ve pazarlamasını gerçekleştirirken  inşaatı devam eden yeni üretim tesisi yatırımı ile ilaç sanayisine olan katkısını 60. yılında da birliktelik ruhu ile geleceğe taşımaktadır.

AR-GE Laboratuvarı, 12 Ocak 2017 tarihinde T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından AR-GE merkezi olarak tescil edilmiştir. Bu merkezde geliştirilen eşdeğer ürünler, iç pazarlara sunulduğu gibi dış pazarlarda da yerini almaktadır. Turkishtime ‘’Türkiye Ar-Ge 250 Araştırması’’ kapsamında, Ali Raif İlaç gerek kadın araştırmacı istihdamı gerekse ürettiği proje ve marka sayısı başlıklarında listede ilk sıralarda yerini almaya devam etmektedir.

İlaç endüstrisi kariyer yolculuğunda emin adımlarla ilerlemeye imkan veren Ali Raif ilaç, insan kaynağına verdiği değeri, başarılı işe alım süreçlerini 2018 ve 2019 yıllarında İnsana Saygı Ödülü ile taçlandırmıştır. Gelişime önem veren Ali Raif İlaç, potansiyel yönetici adaylarının gelecek rollere hazırlandığı ve yüksek  terfi oranlarına ulaşıldığı ‘Aris Future Gelişim Yolculuğu’ projesi ile 2022 TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri’nde ‘Yetenek Gelişim Programı’ kategorisinde, “Bronz” ödülün sahibi olmuştur.

Detaylı bilgi için: www.aliraif.com.tr

Önceki

Ali Raif İlaç, Stevie’s Uluslararası İş Ödülleri’nde Bronz Ödül Aldı

Sonraki

Şevket Dağ Sergisi Humanis’in Katkılarıyla İstanbul’da

Öne Çıkanlar