Allergan Aesthetics ve Türk Eğitim Vakfı’ndan Kadın Hekim Adaylarını Destekleyecek Proje

Proje kapsamında, Allergan Aesthetics 30 kadın tıp öğrencisine Türk Eğitim Vakfı (TEV) aracılığıyla eğitim desteği verecek. Bununla birlikte kadın hekimlerden alınacak mentorluk desteği ve tasarlanan eğitim ve gelişim programlarıyla öğrencilerin özgüvenli bireyler olarak emin adımlarla yürümeleri için gelişim yolculuklarına destek olunacak.

Bir AbbVie şirketi olan Allergan Aesthetics, Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğiyle “Yarınlar İçin Ben Varım” projesini hayata geçirdi. Kadın hekim adaylarının mesleki yolculuklarına umutla, onları bekleyen yeni hayatlarına ise özgüvenle yürüdükleri bir yol çizmek üzere başlatılan proje kapsamında 30 kadın tıp öğrencisine eğitim bursunun yanı sıra mentorluk desteği ve 40 farklı konu başlığı altında eğitim ve gelişim olanağı sunulacak.

Allergan Aesthetics’in kültürünün bir parçası olan çeşitliliğe yönelik yaklaşımı ve hekimlerin mesleki özgüvenini güçlendirmeye yönelik süregelen çalışmalarından yola çıkılarak hayata geçirilen “Yarınlar İçin Ben Varım” projesi kapsamında kadın hekimler programda yer alan her bir öğrenciye yıl boyunca mentorluk yapacak. Genç hekim adayları gelişim yolculukları esnasındaki beklenti ve hedeflerini şekillendirirken desteğe ihtiyaç duydukları konuları bilgi birikimi ile ilham veren mentor hekimlerine danışma fırsatı bulacak.

Allergan Aesthetics Türkiye Genel Müdürü Barlas Döner, “Toplumsal yaşamın hemen hemen her noktasında kadınların başarıya ulaşmak için karşılarına çıkan farklı bariyerleri aşmaları gerektiğini görüyoruz. Bu alana katkı sağlamak için TEV iş birliğinde hayata geçirdiğimiz “Yarınlar İçin Ben Varım” projesi ile kurum kültürümüzün merkezinde yer alan “Eşitlik, Çeşitlilik, Hakkaniyet ve Kapsayıcılık” ilkesinden yola çıkarak, kadınların tıp dünyasında güçlenmelerine ve geleceğe daha emin adımlarla yürümelerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. İnanıyoruz ki, ihtiyaç duyduğu şekilde desteklenen, hayal kurmasına olanak tanınan ve hayallerinin peşinden koşan her genç kendi başarı hikayesini yazabilir.” dedi.

TEV Genel Müdürü Banu Taşkın,Türk Eğitim Vakfı olarak fırsat eşitliği temelinde özellikle kız öğrencilerimizin eğitim ve kariyer yolculuklarında daha çok desteklenmesi için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Bugün gençlerimizin eğitimle beraber çok yönlü desteğe ihtiyacı var. Hayata hazırlanırken rol model olacak deneyimli kişilerin rehberliğinde ilerlemeleri öğrencilerimiz için büyük önem taşıyor. “Yarınlar İçin Ben Varım” projesi de geleceğin kadın hekimlerine sadece maddi destek sunmakla kalmıyor; bursiyerlerin bugünkü ihtiyacının ötesinde, alanında uzman kadın hekimlerin mentorluğu sayesinde kız öğrencilerin hem eğitimlerini hem de kariyer yolculuklarını destekliyor. Allergan Aesthetics ile el ele genç kadınların hayatına dokunacak ve onların geleceğe güvenle bakabilmesi için elimizden geleni yapacağız. “Yarınlar İçin Ben Varım” projesi hekim adayı birçok kız öğrencinin hayatını değiştirecek. Allergan Aesthetics’e bu yolda Türk Eğitim Vakfı’nı yol arkadaşı seçtikleri için bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

“Yarınlar İçin Ben Varım” projesinin gönüllü mentor hekimleri arasında yer alan Estetik ve Plastik Cerrah Dr. Ebru Şen, “Bir kadın hekim olarak öğrencilik dönemimde de mesleki hayatımda da çeşitli engellerle karşılaştım. Bu yolda kariyer basamaklarını çıkarken önünüze çıkan engellere karşı sergilediğiniz güçlü duruş, özgüven ve yola devam etmeye olan inancınız çok önemli. Özellikle insan yaşamına doğrudan dokunan ve başlı başına büyük özveri gerektiren hekimlik mesleğinde kadınların hak ettiği noktada olması hepimizin ortak sorumluluğu olmalı. Yarınlar İçin Ben Varım projesiyle özgüveni yüksek, mesleki kariyerlerine umutla bakan ve başarılarına başarı katan nice kadın hekimler yetişecek. Bu hekimlerin hikâyeleri de aynı bizim hikâyelerimiz gibi nice genç kadın hekim adayına ilham olacak.” dedi.

Allergan Aesthetics Hakkında

Bir AbbVie şirketi olan Allergan Aesthetics, estetik alanında öncü ürünler ve markalar geliştirmekte ve üretmektedir. Allergan Aesthetics ürün portföyümüz yüz şekillendirme, vücut şekillendirme, tıbbi cihazlar, cilt sağlığı ve cilt kalitesi ürünlerini ve daha fazlasını içermektedir. Amacımız hekimlerimizi yeniliklerle, eğitimlerle ve fark yaratan hizmetlerle buluşturmak ve işimizi her zaman mükemmelliğe ve kişisel dokunuşlara adanmış bir yaklaşım ile yapmaktır.

AbbVie Hakkında

AbbVie’nin misyonu, bugünün ciddi sağlık sorunlarını çözecek ve yarının tıbbi zorluklarıyla başa çıkacak yenilikçi ilaçlar bularak bunları insanlara sunmaktır. Allergan Aesthetics portföyündeki ürün ve hizmetlerin yanı sıra, immünoloji, onkoloji, nörobilim, göz sağlığı, viroloji, kadın sağlığı ve gastroenteroloji gibi birçok temel tedavi alanında insanların yaşamları üzerinde büyük bir etki yaratmak için çalışıyoruz. AbbVie hakkında daha fazla bilgi almak için www.abbvie.com ve www.abbvie.com.tr adreslerini ziyaret edebilirsiniz. AbbVie’yi (@abbvie) Twitter, Facebook, Instagram, YouTube ve LinkedIn hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Önceki

Sriram Jambunathan GSK Türkiye Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Oldu

Sonraki

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ve Roche Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar