Alpan Erdinç, Pharminal İlaç’a Genel Müdür Olarak Atandı

Alpan Erdinç, Pharminal İlaç’a Genel Müdür Olarak Atandı

Pharminal İlaç, güçlendirdiği ürün portföyü ve gelişimini sürdürdüğü yeni çalışma alanlarının yanı sıra, yönetimdeki değişimiyle de büyüme yönündeki kararlı adımlarına devam ediyor.

Alpan Erdinç, Haziran 2023 yılında Pharminal İlaç’a Genel Müdür olarak atandı. Türkiye yönetiminden sorumlu genel müdür pozisyonunda çalışmalarına devam edecek.

Alpan Erdinç: “Uzun yıllardır birlikte çalıştığım ekibimden ayrılmış olmanın hüznü bir yana, ilerleyeceğim bu değerli yolun Pharminal ailesi ve Türkiye’deki çalışma alanım açısından kattığı heyecanın mutluluğunu yaşıyorum.’’

Amgen Türkiye ekibiyle 10 yıldır ortaya koydukları sayısız başarının bu önemli atamada büyük rol oynadığını belirten Alpan Erdinç, Amgen Türkiye ekibine teşekkür etti.

1970 Samsun doğumlu Alpan Erdinç, üniversiteye kadar olan eğitim hayatını Samsun’da geçirdi. Anadolu Üniversitesi İşletme ve Yönetim mezunu olan Alpan Erdinç, bir çocuk babasıdır.

İlaç endüstrisine 1996 yılında Deva İlaç’ta Tanıtım Temsilcisi olarak adım atan Erdinç, sonrasında Bölge Müdürlüğü, Satış ve Tanıtım Müdürlükleri olarak Bayer, Gen İlaç ve Amgen gibi ilaç firmalarının Satış ve Pazarlama birimlerinde yöneticilik yaptı.

Son olarak Amgen Türkiye’de Hematoloji biriminde uzun yıllar Satış Müdürü olarak görev aldı.

Pharminal İlaç Hakkında

Pharminal, hasta deneyimini iyileştiren yenilikçi farmasötik ürünlerin ticarileştirilmesine ve geliştirilmesine odaklanan Türkiye merkezli bir ilaç şirketidir. Çeşitli terapötik alanlarda ürünler geliştirmekte ve üretmektedir. Şirket, insan sağlığına yönelik yenilikçi ve kaliteli ilaçlar üretmeyi hedeflemektedir. Pharminal, dünyanın önde gelen üreticilerinden tedarik ettiği kan ürünleri satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütmekte olup yeni ürün arama çalışmalarına hız verip bu konuda yatırımlar yapmaktadır. Nadir hastalıklar, Hemofili, Von Willebrand hastalığı, immün yetmezlikler ve nörolojik hastalıklar alanında yaptığı çalışmalarla ve zengin ürün gamıyla Türkiye’de önde gelen ilaç şirketleri arasında yer almaktadır.

 

Daha fazla bilgi için www.pharminalilac.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Önceki

Türkiye’nin İlaç İhracatı Şampiyonu: World Medicine

Sonraki

Gilead Türkiye’nin ‘Tek Ses Projesi’ne İki Ödül Birden

Öne Çıkanlar