Gilead Türkiye’nin ‘Tek Ses Projesi’ne İki Ödül Birden

Gilead Türkiye’nin ‘Tek Ses Projesi’ne İki Ödül Birden

Gilead’ın Türkiye’de HIV farkındalığını artırmak için hekimler, dernekler, sivil toplum kuruluşları, gazeteciler ve ünlüler ile birlikte hayata geçirdiği ‘Tek Ses Projesi’ Brandverse Awards Pazarlama ve İletişim Ödülleri’nde iki ayrı kategoride ödül aldı.
‘Tek Ses Projesi’ Brandverse Awards Pazarlama ve İletişim Ödülleri
Marketing Türkiye ve BoomSonar tarafından düzenlenen Brandverse Awards Pazarlama ve İletişim Ödülleri’nde Gilead ‘Tek Ses Projesi’yle iki ödüle birden layık görüldü. PR ana bölümünde Influencer ve Kanaat Önderi İş Birliği Kategorisi’nde gümüş, yine aynı projeyle PR ana bölümünde Etkili İçerik Kategorisi’nde gümüş ödüllerinin sahibi oldu.

Pazarlama iletişimi alanında seçkin jürilerin değerlendirip, Deloitte Türkiye tarafından sonuçlarının onaylandığı yarışmada iki ödül birden alan Tek Ses Projesi; Türkiye’de HIV farkındalığını artırarak, toplumun doğru bilgilerle aydınlanması ve bireylerin korkularından arınıp daha güçlü ve cesur adımlar atmalarını desteklemek için Gilead Türkiye tarafından hayata geçirildi.

Gilead Pazara Erişim ve Kurumsal İlişkiler Direktörü Toros Şahin, toplumda HIV konusunda farkındalık yaratmak için var güçleriyle çalıştıklarını belirterek şu açıklamada bulundu:

“Toplumda HIV ile ilgili doğru bilinen yanlışların farkındayız ve bu algıyı ne kadar hızlı değiştirebilirsek o kadar fazla hayata dokunacağımızı düşünüyoruz. HIV’le mücadelemizde paydaşlarımızla iş birliğimizden büyük güç alıyoruz.  ‘Tek Ses’ projesini de ‘Birlikte HIV’den Daha da Güçlüyüz’ diyerek HIV konusunda doğru bilgiyle aydınlanan, korkularından arınmış, yalnız ve çaresiz hissetmeyenlerin daha cesur ve güçlü adımlar atacağı gerçeğinden hareketle ülke çapında ses getirmek için hayata geçirdik. Sesimizin zaman içerisinde daha fazla artarak, pek çok kişiye ulaşması HIV’i herkes için her yerde sona erdirme çabalarımızda bize büyük motivasyon oldu. Brandverse Awards Pazarlama ve İletişim Ödülleri’nde iki ödüle birden layık görülmek motivasyonumuzu daha da artırdı. Tek Ses olmamıza katkı sağlayan tüm paydaşlarımıza ve Gilead ekibine yürekten teşekkürler.”

Ödül alan projede ünlüler ‘Tek Ses’ oldu

Gilead’ın koşulsuz destekleri ile hayata geçirilen proje kapsamında, bilgilendirici HIV metnini hekimler, dernekler, sivil toplum kuruluşları, gazeteciler ve ünlü isimler seslendirdi. Özge Borak, Aylin Kontente, Sibel Taşçıoğlu, Pelin Batu, Ayşegül Dinçkök, Sedef İybar, Şehsuvar Aktaş, Atilla Şendil, Melis Babadağ, Bülent Seyran, Yekta Kopan ve Ogün Kaptanoğlu çok sayıda ünlünün de destek olduğu proje kapsamında, “Birlikte HIV’den Güçlüyüz” mesajıyla toplumun tüm kesimlerini Tek Ses olmaya çağıran 293 sayıdaki kişinin sesi, yapay zekâ teknolojisi ile bir araya getirilerek tek bir sese dönüştürülmüştü.

Gilead Hakkında

Gilead, henüz karşılanmamış tıbbi ihtiyaçlar alanında yenilikçi tedaviler keşfeden, geliştiren ve bunları hastaların kullanımına sunan araştırmaya dayalı bir biyofarmasötik ilaç şirketidir. Şirketin misyonu, tüm dünyada yaşamı tehdit eden hastalıklara yakalanmış hastaların bakımında gelişme sağlamaktır. Merkezi Foster City, Kaliforniya’da olan Gilead dünya genelinde 38 ülkede faaliyetlerini yürütmektedir. Gilead, 35 yılı aşkın süredir  HIV/AIDS, hepatit B, hepatit C, enflamasyon, onkoloji ve sistemik mantar enfeksiyonları alanlarında yenilikçi tedaviler geliştirmeye odaklanarak bu hastalıkların yaşamı tehdit eden hastalıklar olmaktan çıkıp, yönetilebilir hastalıklara dönüştürülmesi yolundaki çabalara destek olmaktadır. Gilead, ilaca erişimin sınırlı veya olmadığı bölgeler de dahil olmak üzere, dünyanın her yerinde yaşamı tehdit eden hastalıklarla mücadele eden milyonlarca hastaya sunulan bakımı iyileştirmek için çalışmaktadır. Bu ülkelerle yürütülen ortak programlar sayesinde dünya genelinde 14 milyondan fazla kişinin Gilead’ın veya şirketin üretim ortaklarından birinin sağladığı tedaviye eriştiği tahmin edilmektedir. www.gilead.com

Önceki

Alpan Erdinç, Pharminal İlaç’a Genel Müdür Olarak Atandı

Sonraki

Mina Nejadamin, Roche’un Klinik Operasyonlar Türkiye Ülke Lideri Oldu

Öne Çıkanlar