Mina Nejadamin, Roche’un Klinik Operasyonlar Türkiye Ülke Lideri Oldu

Mina Nejadamin, Roche’un Klinik Operasyonlar Türkiye Ülke Lideri Oldu

2012 yılından bu yana Roche Türkiye Klinik Araştırmalar ekibinde görev alan ve 2022 yılından itibaren Kıdemli Klinik Operasyonlar Liderliğini üstlenen Mina Nejadamin, 1 Haziran 2023 itibarıyla Klinik Operasyonlar Türkiye Ülke Lideri rolüne atandı.

Sağlık ekosistemine inovasyon odaklı yenilikçi çözümler sunan Roche, yeni bir atamayı duyurdu. 2012 yılından bu yana Roche Türkiye Klinik Araştırmalar ekibinde yer alan ve 2022 yılından itibaren Kıdemli Klinik Operasyonlar Lideri görevini yürüten Mina Nejadamin, 1 Haziran itibarıyla yeni görevine başlayarak Klinik Operasyonlar Türkiye Ülke Lideri rolünü üstlendi.

Mina Nejadamin Hakkında

Uluslararası Ortak Lisans Programı ile İstanbul Teknik Üniversitesi ve Montana State University-Bozeman’da Biyomühendislik Bölümü’nden mezun olan Mina Nejadamin, 2011 yılında çalışma hayatına Pfizer’de Klinik Araştırmalar Yöneticisi olarak başladı. Eylül 2012’de Roche Klinik Araştırmalar ekibine katılan Nejadamin, Roche kariyeri süresince birden fazla coğrafyada klinik araştırma, tedarik ve kaynak yönetimi ve Türkiye’de İş Destek Grup Lideri olmak üzere farklı liderlik görevlerini yürüttü. Sonrasında Tedavi Alanı Lideri rolüyle geniş bir portföy ve coğrafyayı kapsayan Türkiye, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Hindistan’daki operasyonel faaliyetleri geliştirmek ve genişletmek adına çalışan Nejadamin, 2022 yılında Roche kapsamında gerçekleşen dönüşümle birlikte Kıdemli Klinik Operasyonlar Lideri olarak görevine atandı. Bu görevinde Meme & Jinekolojik Kanserlerde Klinik Operasyonlar Hastalık Alanı Komitesinde stratejik liderlik görevini yürüttü. 1 Haziran 2023 itibarıyla Klinik Operasyonlar Portföy Lideri rolüne atanan Nejadamin, yeni görevinde Klinik Operasyonlar Türkiye Ülke Liderliğini de üstleniyor.

 

Roche Hakkında

1896 yılında İsviçre’nin Basel şehrinde kurulan ve markalı ilaçların ilk endüstriyel üreticilerinden biri olan Roche,  biyoteknoloji şirketi ve In Vitro Diagnostik (vücut dışı tanı) alanında tanınmaktadır. Roche, dünya çapında insanların yaşamlarını iyileştirmek için tanı ve tedavi çözümleri geliştirmek üzere bilimsel mükemmelliğe ulaşmak için çalışmaktadır.

Kişiye özel sağlık hizmetleri alanında öncü olan Roche, sağlık hizmetlerini toplum üzerindeki etkisini artıracak şekilde dönüştürmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Roche, her bir bireye en iyi sağlık hizmetini sunmak için birçok paydaşla iş birliklerine imza atarak, tanı ve tedavi alanındaki güçlü konumunu klinik uygulamalardan elde edilen veri içgörüleriyle desteklemektedir.

Roche, çalışma alanlarında benimsediği uzun vadeli bakış açısı sayesinde Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksleri tarafından üst üste 13 kez ilaç endüstrisindeki en sürdürülebilir şirketlerden biri olarak seçilmiştir. Bu, Roche’un faaliyet gösterdiği her ülkede, yaptığı yerel ortaklar ile birlikte sağlık hizmetlerine erişimi artırma çabalarının bir sonucudur.

Roche Grubu Amerika’da bulunan Genentech’in tamamına, Japonya’da bulunan Chugai Pharmaceutical şirketinin de çoğunluk hissesine sahiptir.

Ayrıntılı bilgi için www.roche.com‘u ziyaret ediniz.

Bu açıklamada kullanılan veya bahsedilen tüm ticari markalar yasalarla korunmaktadır

Önceki

Gilead Türkiye’nin ‘Tek Ses Projesi’ne İki Ödül Birden

Sonraki

Turkuaz Healthcare “Medikal İhracatı”nda ilk 3’te Yer Aldı

Öne Çıkanlar