Turkuaz Healthcare “Medikal İhracatı”nda ilk 3’te Yer Aldı

Turkuaz Healthcare

2022 yılında Türkiye’de kimya sektöründe ihracat gerçekleştiren, ihracatın yıldızları belli oldu. İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin (İKMİB) her yıl açıkladığı listede yer alan firmalar düzenlenen ödül töreniyle açıklandı. Törende bu yıl Turkuaz Healthcare, “Medikal İhracatı” kategorisinde ilk üçte yerini aldı.

TURKUAZ HEALTCARE

23 yıllık deneyimi ile Türk medikal sektörü firması Turkuaz Healthcare, İKMİB tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen İhracatın Yıldızları Ödülleri’nde ‘Medikal İhracatı’ kategorisinde ilk üç arasında yer aldı. Global arenada adından söz ettiren yerli üretici Turkuaz Healthcare, daha önce 2018 İKMİB İhracatın Yıldızları Ödülleri Töreni’nde ilk kez değerlendirilen medikal ürünler kategorisinde, en fazla ihracat gerçekleştiren firmalar arasına girmeye hak kazanmıştı.  2022 yılında bu başarıyı, kimya sektöründe yıllık 33,6 milyar dolarlık fiili ihracata katkı yapan 9 bin üzerindeki üye firmadan biri olarak, yeni bir ödülle taçlandırdı.


“Türkiye’de stratejik ortaklık için lider üretici konumundayız”

 Ödülü değerlendiren Turkuaz Healthcare Ceo’su “İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından geleneksel hale getirilen İhracatın Yıldızları Ödülleri’nde, 2022 ihracat hedeflerine ulaşılmasına katkıda bulunan firmalar arasında yer almaktan ve başarımızı ödülle taçlandırmaktan oldukça gururluyuz. Üretiminin yaklaşık %75’ini ihracat eden ve Türkiye’den gerçekleştirilen medikal jel ihracatının önemli bir kısmını tek başına karşılayan Turkuaz Healthcare olarak, yabancı markaların Türkiye’de stratejik ortaklık için tercih ettiği lider üretici konumundayız. İhracat yaptığımız ülkeler arasına her gün yenilerini ekliyoruz. Chicago ofisimiz ve açmaya hazırlandığımız Londra ofisimizle, ihracat çalışmalarımıza artan bir ivme ile devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Turkuaz Healtcare

 

Önceki

Mina Nejadamin, Roche’un Klinik Operasyonlar Türkiye Ülke Lideri Oldu

Sonraki

Aybige Pilancı, Nobel İlaç Medikal Direktörlüğü’ne Atandı

Öne Çıkanlar