Aybige Pilancı, Nobel İlaç Medikal Direktörlüğü’ne Atandı

Nobel İlaç Medikal Direktörlüğü’ne Aybige Pilancı Atandı

Nobel İlaç Medikal Direktörlüğü’ne Aybige Pilancı Atandı

Aybige Pilancı, 2005-2016 yılları arasında özel kurumlarda ve devlet kurumlarında iç hastalıkları uzmanı olarak görev aldı. Sonrasında sırasıyla 2017-2019 yılları arasında Abbott İlaç firmasında MSL/Medikal Müdür, 2019-2022 yılları arasında Amgen İlaç’ta Global Medikal Lider olan Pilancı, 2022 yılında ise MedicReS’te Global İş Geliştirme Direktörü rolünü üstlendi. Aybige Pilancı, Haziran 2023 tarihinden itibaren Nobel İlaç Medikal Direktörü olarak kariyerine devam edecek.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1999 yılında mezun olan Aybige Pilancı, İzmir Atatürk Araştırma Hastanesi’nde iç hastalıkları ihtisas eğitimini tamamladı.

Nobel İlaç Hakkında:
Yarım asırı aşkın tecrübesiyle küresel bir oyuncu olan Nobel, 1964 yılında tamamen yerli sermayeli bir Türk şirketi olarak kuruldu. Firma, “İnsan sağlığı için dünyanın her köşesinde güvenilir ve erişilebilir ürünler sunma” vizyonuyla yıllar içinde uluslararası platformda değerli bir konuma erişti. Bugün Nobel; Türkiye’de üç, Kazakistan ve Özbekistan’da da birer tane olmak üzere toplam beş üretim tesisiyle faaliyet gösteriyor. Yaklaşık 3500 kişilik alanında uzman kadrosu bulunan Nobel, uluslararası standartlara göre ürettiği nitelikli ürünlerini yaklaşık 50 ülkeye ihraç ediyor, 20 ülkedeki temsilcilikleriyle tanıtım ve satış faaliyetlerini yürütüyor.

Önceki

Turkuaz Healthcare “Medikal İhracatı”nda ilk 3’te Yer Aldı

Sonraki

Uğur Karaçiçek, Nobel İlaç Fabrika Direktörlüğü’ne Atandı

Öne Çıkanlar